Halkbank Açıkladı: Taşıt Kredisi Düşük Faiz Oranları ve Yüksek Avantajlar ile Halkbank’ta!

Halkbank tarafından yapılan faiz indirimi ile taşıt kredisi faizleri de düşürüldü. Bu sayede taşıt kredisi çok daha avantajlı bir hale geldi.

Finans 02.05.2022 - 09:15 02.05.2022 - 09:16 Gülcan Özer

Taşıt almak isteyen herkesin ihtiyaç duyduğu en önemli şey toplu miktarda nakit paradır. Toplu miktarda nakit para bulamayan kişiler, taşıt kredisi imkanları ile birlikte toplu miktarda nakit para elde edebilir ve hayallerindeki taşıtı alabilirler.

Halkbank tarafından yapılan açıklama sonrasında faiz indirimi yapılmış ve taşıt kredisi son derece avantajlı bir hale gelmiştir. Gerekli görülen miktardaki nakit para, taşıt kredisi sayesinde alınarak istenilen araç kolayca satın alınabilir.

Halkbank Taşıt Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank taşıt kredisi, son derece detaylı ve komplike bir kredi türüdür. Bu nedenle de bu kredi türünden yararlanacak kişiler, kredi kurallarını ve detaylarını dikkatli şekilde araştırmalıdırlar. Ardından da kolaylık ile başvuru yapabilirler. Fakat bu başvurular yapılmadan önce, banka tarafından belirlenen ve kredi almayı düşünen kişilerin karşılaması gereken bazı koşullar vardır. Bu koşullar şunlardır:

  • 18 yaşından büyük olmak
  • Yeterli kredi notuna sahip olmak
  • Gelir beyan belgesine sahip olmak

yeşil ışık kredisi

Belirtilen şartları sağlayan herkes, kolaylık ile taşıt kredisi alabilir. Bankanın hali hazırda müşterisi olan kişiler, mobil uygulamalar ya da internet bankacılığı aracılığı ile bu krediyi alabilirken, banka müşterisi olmayan kişilerin mutlaka ve mutlaka en yakın Halkbank şubesine gitmesi ve bu şubeden gerekli evraklar ile başvuru yapması lazımdır. Bu evraklar banka tarafından belirlenmekte olup aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir beyan belgesi
  • Alınacak aracın ruhsat fotokopisi
  • İkametgah belgesi

Belirtilen belgeler ile birlikte yapılan başvurular, kısa bir inceleme sürecinden geçmektedir. İnceleme süreci sonunda olumlu yanıt alan başvurular, anında kullanıma hazır krediye dönüşmekte ve kişilerin parayı anında çekebileceği bir hale gelmektedir.

halkbank oranları

Halkbank Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ne Kadar?

Halkbank taşıt kredisi güncel faiz oranları %1,59’dur.

Halkbank En Fazla Ne Kadar Taşıt Kredisi Veriyor?

Halkbank en fazla 400.000 TL değerinde taşıt kredisi vermektedir.

Halkbank Taşıt Kredisi En Uzun Vade Oranı Ne Kadar?

Halkbank taşıt kredisi en uzun vade oranı 48 ay olarak banka tarafından belirlenmiştir. 48 aya kadar vadeli olarak verilen kredi paketinde taksitle araba sahibi olunmasına olanak sağlanmaktadır.

Haber Kaynağı: Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@