Halkbank Ankara'da 75 Bin TL'ye, İstanbul'da 125 Bin TL'ye, İzmir'de 99 Bin TL'ye Konut Satıyor

Halkbank'ın satışa çıkardığı konutlar uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor. Halkbank'ın aktif konut satış ilanlarına göre İstanbul, Ankara ve İzmir'de 200 Bin TL altında konut satışı yapılıyor.

Halkbank Ankara'da 75 Bin TL'ye, İstanbul'da 125 Bin TL'ye, İzmir'de 99 Bin TL'ye Konut Satıyor

Türkiye'de konut fiyatlarının oldukça yükselmesinden dolayı ev sahibi olmak isteyen vatandaşların uygun fiyatlarla konut satışlarına yönelik bir eğilimi oluştu. Bunun için de farklı alternatifler bulunuyor. İcradan yapılan konut satışları bunlardan birisi olurken genellikle icra mallarına soğukl bakanların sayısı da oldukça fazla olduğu biliniyor.

İCRADAN SATIŞ YERİNE BANKADAN SATIŞ TERCİH EDİLİYOR

İcra yerine bankaların kendi mülkiyetlerine geçen konutları satışa çıkarmaları yoluyla yapılan satışlar daha makul bulunuyor. Bankalar ipotekli kredilerin geri ödenmesinde sorun çıktığında müşterilkerin mülkiyetinde olan konutları kendi mülkiyetlerine alarak kredi hesabını kapatabiliyorlar.

BANKALAR NAKİT DÖNÜŞÜMÜ İÇİN KONUT SATIYOR

Bankaların mülkiyetine geçen konutlar ise bankalar için esasında çok büyük bir anlam ifade etmiyor. Bankaların asıl amacı kullandırmış oldukları krediden dolayı meydana gelen zararı telafi etmek oluyor. Bunun için de nakit dönüşümünü sağlayabilmek amacıyla piyasanın altında fiyatlarla konut satışları yapılabiliyor.

HALKBANK KONUT SATIŞ İLANLARI

Halkbank da uygun maliyetlerle konut satışı yapan bankalar arasında bulunuyor. Halkbank'ın konut satış ilanlarını takip eden vatandaşlar düşük tutarlar karşılığında hayalini kurdukları eve sahip olabiliyorlar.

Ayrıca Halkbank'tan konut satın almak kazançlı bir yatırım olabiliyor. Halkbank'ın aktif konut satış ilanlarına göre şu anda İstanbul, Ankara ve İzmir'de 200 Bin TL'nin altında konut satışı yapılıyor.

HALKBANK ANKARA'DA 75 BİN TL'YE EV SATIYOR

Halkbank'ın Ankara'da satışa çıkardığı konutlar incelendiğinde 200 Bin TL'nin altında 6 adet konutun satışı yapılıyor. Ankara'nın Çubuk ilçesinde bulunan 106 metrekarelik konut 75 Bin TL'Lik satış fiyatı ile en düşük fiyatlı ev ilanı oldu.

halkbank ankara konut satış ilanları

Halkbank Ankara'da Beypazarı, Etimesgut, Kızılcahamam, Altındağ, Çubuk ve Yenimahalle ilçelerinde 200 Bin TL'nin altında fiyatlarla konut satışı yapıyor.

HALKBANK'TAN İSTANBUL'DA 125 BİN TL'YE EV SATIŞI

Halkbank'ın İstanbul konut satış ilanları incelendiğinde uygun fiyhatlı konut satışların bu ilde de olduğu görülüyor. İstanbul'da Halkbank şu anda 125 Bin TL'ye konut satıyor. Bu konutun Esenyurt ilçesinde olduğu açıklanırken büyüklüğünün ise 59 metrekare olduğu bildirildi.

halkbank istanbul konut satış ilanları

Halkbank'ın İstanbul konut satış ilanlarına göre Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçelerinde 200 Bin TL'nin altında fiyatlarla ev satışı yapılıyor.

99 BİN TL'YE İZMİR'DE HALKBANK'TAN SATILIK KONUT

Halkbank'ın 200 Bin TL altı fiyatlarla satılan konutları incelendiğinde İzmir'de iki adet konut satışı yapıldığı görülüyor. Buna göre İzmir'in Bergama ilçesinde olan ve 1210 metrekare büyüklüğünde bulunan konut 99 Bin TL'lik bedelle satışa çıkarıldı.

halkbank izmir konut satış ilanları

İzmir'de Halkbank tarafından Karabağlar ilçesinde de konut satışı yapılıyor. Buna göre bu ilçede 87 metrekarelik konut 191 Bin TL'Lik bedelle satışa çıkarıldı.

SONRAKİ HABER