Halkbank Asgari Ücretlilere 15 Bin TL İhtiyaç Kredisini 584 TL Taksitle Veriyor

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen asgari ücretli vatandaşlara Halkbank'tan özel kredi kampanyası geldi. 15 Bin TL ihtiyaç kredisini Halkbank asgari ücretlilere ne kadar taksitle veriyor? 

Finans 19.10.2021 - 19:52 19.10.2021 - 19:59 Engin Uzunoğlu

Finansal problemler son dönemlerde oldukça yüksek seviyede yaşanmaya başlandı. Bundan dolayı da vatandaşların bütçelerinde büyük açıklar oluşuyor. Bu ekonomik ortamın en büyük zararını ise asgari ücretli çalışanlar gördü. Enflasyon ve yüksek kur karşısında gelirleri iyice eriyen asgari ücretliler zor günler geçirmeye başladılar. 

ASGARİ ÜCRETLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Kamu bankası sorumluluğu gösteren Halkbank asgari ücretli çalışanlara özel olarak bir ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi. Özel sektör çalışanlarına özel kredi kampanyası kapsamında ihtiyacı olan asgari ücretliler Halkbank tarafından finansal olarak destekleniyorlar. Uygun faiz ve makul ödeme koşulları ile müşterilere ihtiyaç kredisi veren Halkbank, maddi destek arayanların sorunlarına çözüm üretiyorlar.

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ AYLIK FAİZİ YÜZDE KAÇ?

Halkbank tarafından yapılan açıklamalara göre ihtiyaç kredisi kullanan müşterilere avantajlı kredi koşulları sağlanıyor. Müşteriler ihtiyaç kredisi kullanmak için taleplerini bankaya ilettiklerinde maliyetlere ilişkin bilgilere ulaşabiliyorlar. Yapılan açıklamaya göre müşterilere aylık yüzde 1,63 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriliyor. Makul olarak değerlendirilebilecek bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veren Halkbank müşterilerini bu anlamda destekliyor. 

UYGUN ÖDEME KOŞULLARI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşteriler uygun ödeme koşullarını da kullanabiliyorlar. Müşterilerin bütçelerine ve gelir akışlarına göre ödeme planı oluşturabilme imkanı veren Halkbank oldukça uygun koşulları müşterilerin kullanımına sunuyor. Buna gböre müşteriler ödeme planı oluştururken aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklindeki seçenekleri tercih edebiliyorlar. 

15 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen asgari ücretlilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 15 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 584 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 21.036 TL oluyor.

halkbank 15 bin lira ihtiyaç kredisi hesaplama

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ BAŞVURUSU NASUIL YAPILIR?

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşteriler kredi başvurularını nasıl yapabileceklerini merak ediyorlar. Halkban başvuru şekli olarak da müşterilerine kolaylıklar sağlıyor. Banka şubelerinden ihtiyaç kredisi başvurusu kabul eden Halkbank mobil şube ve internet bankacılığı üzerinden de kredi başvurusu alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@