Halkbank Bireysel Destek Kredisi Kampanyası! Başvuranların Hesaplarına 100 Bin TL Yatırılıyor!

Halkbank'ın Bireysel Destek Kredisi kampanyası kapsamında müşterilere hızlı bir şekilde nakit 100 Bin TL verildiği açıklandı. Halkbank Bireysel Destek Kredisi nedir?

Finans 29.07.2021 - 20:42 29.07.2021 - 20:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşlar kredi altyernatiflerine yönelik arasştırmalarına devam ediyorlar. Bu konuda destek kredileri ön plana çıksa da artık normalleşme dönemine girilmesiyle beraber bu kredilerde de bir azalma meydana geldi. 

Nakite ihtiyaç duyanların ilk tercihleri her zaman olduğu gibi kamu bankaları olmaya devam ediyor. Kamu bankalarının kredilerde daha düşük maliyetler sunması başlı başına bir avantaj oluyor. En çok kredi kullandıran bankaların başında gelen Halkbank'ın kredi kampanyalarında da büyük bir şekitlilik bulunuyor.

HALKBANK BİREYSEL DESTEK KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank'ın acil nakit ihtiyacı yaşayan müşteriler için sunduğu finansal çözümlerden birisi de Bireysel Destek kredisi oluyor. Bu kredi çeşidi bir tür ihtiyaç kredisi olsa da bazı bakımlardan farklılık gösterebiliyor. 

Halkbank Bireysel Destek Kredisi kullanımlarında banka tarafından müşterilerden bazı şartları yerine getirmeleri isteniyor. Bu kapsamda müşteriler kredi teminatı olarak bankaya konut ipoteği göstermeliler. Bu iptek karşılığında müşterilere kredi tanımlanabilmekte ve bu kredi kullandırılabilmektedir. 

Bireysel gerçek müşterilerin kullanabildikleri Bireysel Destek Kredisi, Morygage Yasası kapsamında verilmektedir. Bu krediden yararlanmak isteyenler sahip oldukları konutu teminat olarak göstererek yüksek tutarlı kredi kullanabiliyorlar. 

BİREYSEL DESTEK KREDİSİ EN FAZLA KAÇ TL OLABİLİR?

Konut ipoteği karşılığında verilen Bireysel Destek Kredisi ile yüksek miktarlarda kredi çekilebiliyor. Banka konutlar üzerinde birinci dereceden ipotek işlemi yaparak kendilerini güvence altına alabiliyorlar. 

Kredi için teminat gösterilen konutlar hakkında ekspertiz raporu hazırlanıyor. Bu ekspertiz raporununda konutun ekspertiz değeri tespit ediliyor. Müşteriler Bireysel Destek kredisi olarak bu konutun ekspertiz değerinin yüzde 80'ine kadar kredi kullanabilmektediler. 500 bin TL'lik ekspertiz değerine sahip olan bir konutu teminat gösteren müşterilere 400 bin TL kredi hemen verilmektedir. 

BİREYSEL DESTEK KREDİSİ MALİYET HESAPLAMA

Halkbank tarafından verilen Bireysel Destek Kredisi ile müşteriler 36 aya kadar vade imkanını kullanabilmektedirler. Bu kredi için bankanın uyguladığı faiz oranı ise aylık yüzde 1,63 olarak açıklandı. 

bireysel destek kredisi hesaplama

Halkbank''tan 36 ay vadeli 100 Bin TL Bireysel Destek Kredisi kullanan müşteriler bankaya vade süresince her ay 3.844 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Halkbank Bireysel Destek kredisi kullanmak isteyen ve başvuru işlemini nasıl yapacaklarını araştıran vatandaşlar bu başvuru işlemlerini Halkbank şubeleri aracılığı ile yapabilmektedirler.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@