Halkbank Duyurdu, Emeklilere 100.000 TL'ye Varan İhtiyaç Kredisi Desteği! Uygun Oran, Uzun Vade Seçenekleri

Halkbank, emeklilerin en çok zorlandığı bankacılık uygulamalarından biri olan tüketici kredilerinde yeni bir dönemi başlattı.

Finans 07.11.2021 - 23:05 07.11.2021 - 23:05 Serhat Karaman

Halkbank, aldığı son kararla birlikte emekliler için kredi seferberliğini başlattı. Üstelik emekli maaşını 3 ayda 1 aldığı için bankaların emekli kredisi hizmetlerinden yararlanamayanlar da 3 ayda 1 ödemeli kredi seçeneğinden faydalanabilecek. Gerekli tüm ayrıntıları haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Halkbank, emeklilerin en çok zorlandığı bankacılık uygulamalarından biri olan tüketici kredilerinde yeni bir dönemi başlattı. Emekliler, 100.000 TL’ye kadar olan kredi taleplerini Halkbank’a ileterek şubeye bile gitmeden kredi çekebilme şansına sahip olacak. Kredi miktarına göre 36 aya kadar değişen vadelerle sunulan krediler, 3 ayda 1 ödeme ya da 3 ay erteleme seçenekleriyle sunuluyor.

Günde 64 TL Ödeme İle 50.000 TL Kredinizi Hemen Şimdi Alın

Emekliler, kredi taleplerinin 50.000 TL’yi geçmemesi halinde 36 aya kadar taksit seçeneklerinden yararlanabiliyor. Bu kişilerin günlük ödeyecekleri taksit tutarı ise yaklaşık 64 TL’ye geliyor. Dosya masraflı emekli kredisinde aylık 1.929,03 TL, dosya masrafsız emekli kredisinde ise ayda 1.947,81 TL ödeyerek bu imkândan faydalanabilirsiniz.

halkbank-ihtiyac-kredisi

50.000 TL’yi aşan kredi taleplerinizi ise yasa gereği 24 aya kadar taksitlendirme şansına sahipsiniz. Kredi talebinizin gelirinizle doğru orantılı olması ve gecikmiş kredi, kredi kartı ya da KMH (ek hesap) borcunuzun bulunmaması da önemli. Maaşınızı 3 ayda 1 alıyorsanız kredinizi de buna göre çekmenizde fayda var. Böylece kredi ödemeleriniz 3 ayda 1 olacak şekilde doğrudan maaş hesabınızdan alınacaktır.

Kredi başvurusunda bulunmak üzere maaş aldığınız şubeye gidebilirsiniz. Halkbank internet ve mobil bankacılık uygulamalarından birini kullanıyorsanız kredi başvurusunda bulunmak için şubeye gitmenize de gerek yok. Bu kanalları kullanarak ihtiyacınız olan tutarı belirleyebilir, size uygun vadeyi de seçtikten sonra kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Kredi başvurunuzun olumlu bulunması halinde kredi tutarınız belirlediğiniz Halkbank hesabınıza yatar. Tutarın belirlenen sınırı aşması halinde banka tarafından uygun görülen kredi teklifini de değerlendirebilirsiniz.

Halkbank, emeklilere özel sunduğu kredi imkânını yalnızca kendi maaş müşterileri için uygulamakta. Maaşınızı Halkbank’tan almıyorsanız e-devlet aracılığı ile aktarım sağlayabilir ya da Halkbank şubelerine giderek de emekli aylığınızı Halk Bankası’na taşıyabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@