Halkbank Emeklilere Özel 50 Bin TL İhtiyaç Kredisinin Faiz Maliyeti Ne Kadardır?

Emekli müşterilerini memnun eden bankaların başında gelen Halkbank, Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi ile nakit destek imkanı sağlıyor. Halkbank emekli kredisi faizi ne kadardır? 

Finans 13.10.2021 - 02:01 13.10.2021 - 02:05 Engin Uzunoğlu

Emekli müşteri sayısı en fazla olan bankalar arasında yer alan Halkbank tarafından emekliler dair finansal çözümler üretilmeye devam ediliyor. Halkbank emekli müşterilere uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi vererek nakit sorunlarını ortadan kaldırıyor. Halkbank emekli kredi kampanyası nedir, şartları nelerdir? 

HALKBANK EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli müşterilere çok cazip imkanlar tanınıyor. Türkiye'de yaşanan ekonomik problemlerin etki altına aldığı kesimlerin başında emekliler geliyor. Emekli vatandaşların çok büyük bir çoğunluğu asgari ücretin altında maaş alıyorlar. Dolayısıyla da geçimlerini sağlayabilmeleri ve hayatlarını idaame ettirmeleri bu hayat pahalılığı ortamında mümkün olmuyor. 

Halkbank da emekli müşterilerinin yaşadığı nakit problemlerine çözüm üretebilmek adına Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi Kampanyası ile finansal desteğini sürdürüyor. Bu kredi kampanyası kapsamında emekli müşterilere uygun bir faiz oranı ile ihtiyaç kredisi veriliyor. Bu kredi imkanını değerlendiren emekli müşteriler bütçelerinde bir rahatlamaya erişebiliyorlar. 

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ FAİZ ORANI!

Halkbank'tan emekli kredisi kapsamında ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli müşteriler bankanın kendilerine aylık yüzde kaç faizle nakit desteği sağlayacağını öğrenmek istiyorlar. Yapılan açıklamalara göre emekli müşterilere aylık yüzde 1,58'den başlayan faizlerle ihtiyaç kredisi veriliyor. Ancak kredi tahsis ücreti ödenmeden kredi çekmeyi tercih eden emeklilerin ihtiyaç kredisi aylık faiz oranları yüzde 1,63 oluyor. 

24 AY VE 36 AY VADELİ EMEKLİ KREDİSİ

Emekli müşteriler Halkbank'a ihtiyaç kredisi başvurusu yaptıklarında belirli vade süreleri sınırlamaları ile karşılaşıyorlar. BDDK kararı gereği müşteriler 50 Bin TL'Lik ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde bunu en fazla 36 aya kadar vade ile alabiliyorlar. 50 Bin TL'nin üzerinde miktarlardaki ihtiyaç kredilerinin azami vade süresi ise 24 ay oluyor. 

KOLAY ÖDEME KOŞULLARI

Halkbank emekli kredisi kampanyası kapsamında müşteriler şu geri ödeme planlarını seçebiliyorlar:

-Aylık eşit taksitli
-3 ayda bir eşit taksitli 
-Artan taksitli 
-Azalan taksitli 
-Serbest ödemeli

50 BİN TL EMEKLİ KREDİSİ MALİYET TABLOSU 

halkbank emekli kredisi maliyeti

Halkbank'tan 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken emekli müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,58 oranında kredi faizi uygulanıyor. Bu kapsamda müşterilerin kredi taksitleri 1.929 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@