Halkbank Emekliyi Unutmadı! 70 Bin Liraya Varan Borç Kapatma Kredisi Detayları Açıklandı..

Ekonomik sebeplerden dolayı kredi çekmekte bile zorlanan emekliler için Halkbank borç kapatma kredisi vereceğini açıkladı. 70 bin liraya varan borç kapatma kredisi detayları neler?

Halkbank Emekliyi Unutmadı! 70 Bin Liraya Varan Borç Kapatma Kredisi Detayları Açıklandı..

Pandemi döneminde emekli ekonomik açıdan büyük bir çöküş yaşadı. Bu süreçte bankalardan faiz oranları ve ödeme endişesi nedeniyle pek çok emeklinin kredi almak konusunda bile endişe yaşadığı belirlendi. Bu süreçte kamu bankası olan Halkbank kolları bir kez daha sıvadı.

Borçları bir dağ gibi biriken emekli için harekete geçtiği öğrenildi. Farklı kanallara borcu olan emekli bu süre içerisinde borçlarını tek bir çatı altında toplamak istedikleri takdirde artık Halkbank’a ulaşabilecekler. Banka üzerinden açıklanan borç kapatma kredisi kampanyası pek çok emeklinin sorunlarına çare olacak gibi görünüyor.

HALKBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ EMEKLİLERE ÖZEL OLARAK HAZIRLANDI

Halkbank emeklilere borç kapatma kredisi detayları ortaya çıktı. Bu süreçte bankanın emeklilerden istediği bazı şartların olduğunun altı çizildi. En endişe edilen nokta ise kredi notu olmuştu. Bunun üzerine Halkbank emekliler için kredi notunu önemli bir şart olarak sunmayacağının müjdesini verdi.

Halkbank için emeklilere borç kapatma kredisi vermek adına sunulan en büyük şartlardan birisi maaşın bankaya taşınması oldu. Emekli maaşınızı bankaya taşıdıktan hemen sonra borç kapatma kredisine başvuru yapabilirsiniz. Bu süreçte tüm borçlarınız hesaplanır ve borç miktarı kadar kredi verilerek tüm borçlar tek bir çatı altında toplanabilir. Kredi sürecinde tüm maaşınızı taahhüt ederek süreci rahatlıkla yönetebilirsiniz.

HALBANK 70 BİN LİRA BORÇ KAPATMA KREDİSİ ŞARTLARINI AÇIKLADI

halkbank-emekli-kredisi

Halkbank 70 bin liraya varan limiti ile birlikte borç kapatma kredisini açıkladı. Emekliler için banka uygun faiz oranları ile 60 ay vadeli olmak üzere borç kapatma kredisi vereceğini açıkladı. Emekli kredisi verilirken bu süreç içerisinde tüm borçlar hesaplanarak bir limit belirlenir.

Emeklilere özel olarak hazırlanan borç kapatma kredisinde yaş sınırı 70 olarak belirlendi. Halkbank borç kapatma kredisi başvurusunun gerçekleşmesi için maaşın bankaya taşınması gerekiyor. Banka şubesi üzerinden yapılacak başvuruların ardından değerlendirme sonucunda onay alınması halinde mevcut kredi ve kredi kartı borçları otomatik olarak ödenecektir.