Halkbank Faiz İndirimiyle Şartları Açıkladı! Düşük Maliyetli Kredi Tablosu Belli Oldu

Haftasonu öncesi duyurulan konut kredisi faiz oranlarına ilişkin maliyet hesabı Halkbank tarafından açıklandı. Banka kredi faiz oranlarının geçerli olacağı şartları da ilan etti.

Finans 20.11.2021 - 14:19 20.11.2021 - 14:19 Mustafa KARAGÖZ

Halkbank resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda faiz oranlarının düştüğünü duyurdu. Ancak kampanya kapsamında düşürülen faiz oranlarının geçerli olabilmesi için şartların bulunduğunu duyurdu. 

DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ KULLANIM ŞARTLARI

Bankanın ilan ettiği aylık yüzde 1.20 faiz oranının geçerli olabilmesi için bankacılık işlemleri yapılması gerekiyor. Halkbank talep edilen bankacılık işlemlerinin yapılmaması durumunda faiz oranlarının çok daha yüksek olacağını açıkladı. 

Halkbank Hesaplı Evim konut kredisi kampanyası kapsamında sağlanacak olan yüzde 1.20'lik faiz oranı için talep edilen şartı ve şartların karşılanmaması durumunda uygulanacak yüksek faiz tutarına ilişkin açıklama şu şekilde;

İşte O Açıklama

Halkbank şartlara dair açıklamasında "Kredi faiz oranları; Bankamızdan en az kredi taksit tutarı kadar Açık Hesap açtırmayı, kredi kartı başvurusu yapmayı  ve onaylanmış kredi kartı olması, en az üç adet otomatik ödeme talimatı vermeyi, Bankamızdan Hayat Sigortası, Zorunlu Deprem Sigortası ve Konut Sigortası yaptırmayı ve İnternet/Mobil/Dialog şube üyeliklerinden en az bir tanesini yaptırmayı talep eden müşterilerimiz için geçerlidir." bilgilerini verdi. 

Şartlar Sağlanmazsa..

Banka, istenilen işlemlerin yapılmaması durumunda ise kredi faiz oranlarının yüzde 1.20 oranı yerine yüzde 1.42 olarak uygulanacağını açıkladı. 

HALKBANK MALİYET ORANLARINI DA YAYIMLADI

Halkbank söz konusu kredi için maliyet hesabını da yayımladı. Bankanın web sitesinden ilan edilen tabloda 1 milyon TL'ye kadar olan krediler için yüzde 1.20, 1 milyon TL üzeri krediler için ise yüzde 1.29 faiz uygulanacağı duyuruldu. 

halkbank hesaplı evim 20 kasım

SADECE YENİ KONUT ALIMLARINDA GEÇERLİ

Halkbank'ın konut kredisi düşük faizleri sadece yeni konut alımlarında geçerli. Sıfır konut alacaklar için faiz oranları yüzde 1.20 olarak uygulanacak. Ancak ikinci el konut alacaklar için faizler halen yüzde 1.29 olarak uygulanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@