Halkbank (Halk Bankası) İmar Barışı Ödemesi / Kredisi

İmar barışı uzatıldı müjdesi için olumlu sinyaller gelirken kararın Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Peki, imar barışı ödemesi nasıl yapılacak? Halkbank imar affı ödemesi nasıl yapılır?

KENTSEL DÖNÜŞÜM 28.12.2018 - 10:55 15.07.2021 - 00:18 SERHATMEDYA

İmar barışı uzatıldı müjdesi için olumlu sinyaller gelirken kararın Pazartesi günü açıklanması bekleniyor. Peki, imar barışı ödemesi nasıl yapılacak? Halkbank imar affı ödemesi nasıl yapılır?

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yapmış olduğu açıklama ile Pazartesi günü imar barışı uzatma kararı hakkında duyuru yapacaklarını ilan etti. Yoğun talep olduğunu belirten Bakan Kurum "Vatandaş İmar Barışı başvuru süresinin uzatılmasını istiyor. Henüz vakit olduğu için erken bir açıklama yapmamız doğru olmaz. Son başvuru tarihi olan 31 Aralık'ta durumu bir kez daha değerlendirip, açıklamamızı da o tarihte yapacağız" diyerek uzatma kararı için sinyal verdi. Halkbank İmar Barışı Ödeme Halk Bankası imar barışı ödemesi yapılan bankalar arasında yer alıyor. Halkbank imar barışı ödemesi için imar barışı başvuru formu dolduran kişilere verilen imar barışı numarası ile  Halkbank internet şubesi ya da Halkbank şubeleri üzerinden ödeme yapılacak. Halkbank İmar Affı Kredisi Başvurusu ve Faiz Oranları İmar barışı destek kredisi için 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi veren Halkbank aynı zamada dosya masrafsız kredi veriyor. Yani imar affı kredisi kullanmak isteyen kişilerden kredi dosya masrafı gibi farklı isimler altında ek bir ücret talep edilmiyor. Halkbank imar barışı kredisi faiz oranları yüzde 1,33 olarak uygulanırken banka 60 aya varan vadelerde aşağıdaki oranlarla kredi kullandıracak.  Halkbank İmar Barışı Kredisi Hesaplama Halkbank imar affı kredisi hesaplama işleminde 20 bin lira kredi kullanan kişilerin 60 ay vadeli kredi kullanmaları durumunda aylık ödemeleri 520,49 lira olarak uygulanıyor. 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@