Halkbank İkinci El Konutlar İçin 300 Bin TL Konut Kredisini Kaç TL Taksitle Veriyor?

Konut satın almak için konut kredisi imkanlarını araştıranlar Halkbank'ın 2. el konutlar için sağladığı kredi imkanını merak ediyorlar. Halkbank 2. el konutlar için yüzde kaç faizle kredi veriyor?

Finans 17.04.2022 - 23:34 17.04.2022 - 23:34 Engin Uzunoğlu

Ev fiyatlarındaki anormal artışlardan dolayı insanlar konut kredisi kullarak ev sahibi olma imkanını elde edebiliyorlar. Bunun da belirli maliyetleri bulunuyor. Kredi maliyetlerini göze alanlar ev satın alabilecek finansmana erişebiliyorlar. Bu şekilde ev sahibi olmak mümkün olabiliyor. Ancak konut kredisi çekilirken en uygun maliyeti bulmanın büyük bir önemi oluyor. Aksi durumda konut kredisi kullananların ödemeleri gereken faiz tutarları oldukça yüklü olabiliyor. 

İKİNCİ EL KONUTLAR DAHA ÇOK SATILIYOR

İnşaat maliyetlerindeki aşırı artışlardan dolayı sıfır konut üretimi oldukça zayıfladı. Arz noktasında sıfır konutların sayısı oldukça azaldıç. Bundan dolayı da insanlar artık ikinci el konutlara yönelmek zorunda kaldılar. İkinci el konutlar için bankaların verdiği konut kredilerinin şartları ise daha farklı oluyor. Bundan dolayı da konut kredisi maliyet hesaplamaları ikinci el konutlar için ayrı olarak yapılıyor. Ancak yine de ikinci el konutlar için uygun maliyetli konut kredisi imkanı kamu bankalarında bulunuyor. 

HALKBANK'TAN İKİNCİ EL KONUTLAR İÇİN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ KAMPANYASI

Halkbank son aylarda düşük faizli konut kredisi verme özelliği bakımından yoğun bir şekilde konut kredisi başvurusu alan bankaların başında bulunuyor. Sıfır konutlar için Halkbank aylık yüzde 1,20 faizle konut kredisi imkanı sağlıyor. Ancak ikinci el konutlar için verilen konut kredisi için müşterilere Halkbank tarafından aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanıyor. 

Halkbank ikinci el konut kredisinde müşterilere 120 aya kadar vade imkanı da sağlıyor. Bu kapsamda müşteriler çektikleri konut kredisi ile evlerini satın alıp borçlarını 10 yıllık vade süresine yayabiliyorlar. Böylelikle konut kredisi taksitleri düşük seviyelere çekilebiliyor ve ödeme güçlüğü yaşanmadan kredi borçlarını geri ödeme imkanı müşterilere sunulabiliyor. 

Halkbank'ın müşterilere sağladığı imkanlar bunlarla da bitmiyor. Müşteriler konut kredisi çektiklerinde ödemeleri kendi bütçelerine göre planlayabiliyorlar. Bu kapsamda aylık aşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest özemeli ödeme planları tercih edilebiliyor. 

300 BİN TL İKİNCİ EL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

halkbank 2. el konut kredisi 300 bin tl hesaplamaHalkbank'tan ikinci el konut kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,29 oranında kredi faizi uygulanıyor. 120 ay vadeli 300 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 4.928 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 591.433 TL oluyor. 

Emlak365.com 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@