Halkbank İstanbul'da 125 Bin TL'ye, Ankara'da 75 Bin TL'ye, İzmir'de 99 Bin TL'ye Konut Satıyor

Halkbank tarafından İstanbul, Ankara ve İzmir'de konut satışı yapılmaya devam ediliyor. Uygun fiyatlarla satılan bu konutlar ev sahibi olmak isteyenlere büyük fırsatlar sunuyor. 

Emlak Haberleri 27.07.2021 - 19:53 27.07.2021 - 20:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de uygun fiyatla ev sahibi olmanın en aktif olarak kullanılan yollarından birisi de bankalardan yapılan konut satışlarından yararlanmak oluyor. Bankalar piyasaların altında fiyatlarla konut satışı yapıyorlar. Hatta talep olmayan bazı konutların kelepir olarak tabir edilecek bir rakama satıldığı da görülebiliyor. 

Türkiye'de hemen hemen her banka tarafından konut satışı yapılıyor. Ancak Halkbank bu konuda oldukça yaygın bir satış ağına sahip bulunuyor. Halkbank'ın internet sitesi üzerinden yayınladığı konut satış ilanları ile satışa çıkarılan konutlar kamuoyuna duyuruluyor. 

Satışa çıkarılan konutlar için belirli bir süre içerisinde teklifte bulunulabiliyor. Son teklifi veren ise konutun sahibi oluyor. Yüksek sayıda teklif alan konutlar yüksek fiyatlara satılırken az sayıda teklif yapılan konutları uygun fiyatla satın alabilmek mümkün oluyor. 

HALKBANK İSTANBUL KONUT SATIŞ İLANLARI

Halkbank tarafından İstanbul'da uygun fiyata satılan bazı konutların satış ilanları incelendiğinde fiyatların 125 Bin TL ile 190 Bin TL arasında değiştiği göülüyor. Bu konutların büyüklüklerinin ise 35 metrekare ile 100 metrekare arasında değiştiği bildirildi. 

Halkbank'ın İstanbul'da satışa çıkardığı konutların Sultanbeyli, Sancaktepe, Çekmeköy, Esenyurt ve Büyükçekmece ilçelerinde buunduğu bildirildi. Ancak yine de diğer ilçelerde daha yüksek fiyatlı konut satışları da yapılıyor. 

istanbuk konut satış ilanları

HALKBANK İZMİR KONUT SATIŞ İLANLARI

Halkbank'ın İzmir'de uygun fiyata satışa çıkardığı iki adet konut bulunuyor. Buna göre Bergama ilçesinde 110 metrekarelik konut 99 Bin TL'lik satış fiyatı ile satılıyor. Bu konut için şu ana kadar herhangi bir teklifte bulunan olmadı. 

Halkbank'ın İzmir'de uygun fiyatla satışa çıkardığı bir diğer konut ise Karabağlar ilçesinde bulunuyor. Bu ilöede 87 metrekare büyüklüğündeki konut 191 Bin TL'lik fiyatla satışa çıkarıldı. 

izmir konut satış ilanları

HALKBANK ANKARA KONUT SATIŞ İLANLARI

Halkbank'ın Ankara'da uygun fiyata satışa çıkardığı konutların fiyatları 75 Bin TL ile 188 Bin TL arasında değişiyor. Bu konutların büyüklüklerinin ise 71 metrekare ile 127 metrekare arasında olduğu bildirildi. 

Halkbank Ankara konut satış ilanlarına göre uygun fiyatlı bu konutlara henüz teklif yapılmazken ilgili evlerin Beypazarı, Etimesgut, Kızılcahamam, Altındağ, Çubuk ve Yenimahalle ilçelerinde oldukları açıklandı.

ankara konut satış ilanları

BANKALAR NEDEN YÜKSEK FİYAT YERİNE UYGUN FİYATLA EV SATIYOR?

Bankalar müşterilerine verdikleri konut kredileri için kredi kullanılan konut üzerine ipotek koyuyorlar. Bu kredinin geri ödenmemesi durumunda ise bu konutların mülkiyetleri müşterilerden bankalara geçiyor. Bankalar da kredi zararlarını karşılamak ve bilançolarına nakit girişi ekleyebilmek adına uygun fiyatla ev satışı yapabiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@