Halkbank Konut Kredisi Faiz İndirimi Yaptı! Ev Kredisi Faiz Oranları Düştü

Halkbank konut kredisi faiz oranları için beklenen indirim haberi geldi. Halk Bankası konut kredisi faiz oranı düştü, en uygun konut kredisi veren bankalar kamu bankaları oldu.

EMLAK HABERLERİ 11.03.2019 - 10:00 15.07.2021 - 00:17 Emlak 365

Halkbank konut kredisi faiz oranları için beklenen indirim haberi geldi. Halk Bankası konut kredisi faiz oranı düştü, en uygun konut kredisi veren bankalar kamu bankaları oldu.

Konut kredisi faiz oranları için beklenen indirim haberi sonunda geldi. Halk Bankası konut kredisi faiz oranı düştü! İlk Olarak Ziraat Bankası İndirim Yapmıştı! Hatırlanacağı üzere kamu bankalarından ilk olarak Ziraat Bankası 1 Mart 2019 tarihinde duyuru yayımlamış ve konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1,28 seviyesine çektiğini duyurmuştu. Banka bu duyurunun ardından 4 Mart 2019 Pazartesi günü indirimli konut kredisi vermeye başlarken aynı tarihte Vakıfbank konut kredisi paketinde de indirim haberi gelmiş ve Vakıfbank'ta sarı panjur konut kredisi paketi için 1,28 faiz oranı ile konut kredisi vermeye başlamıştı. Aradan geçen uzun sürede herkes Halkbank konut kredisi faiz indirimi haberini beklemeye başlamıştı. Sonunda beklenen haber geldi ve Halkbank konut kredisi faiz oranı da düştü. En Uygun Konut Kredisi Veren Banka 3 Kamu Bankası Oldu! Yapılan bu indirimin ardından 3 kamu bankasının da konut kredisi faiz oranı yüzde 1,28 seviyesine çekilmiş oldu. Ancak Merkez Bankası tarafından yapılan müdahale ile kamu bankalarının mevduat faizlerine indirim yapılması kredi faizleri için yeni bir indirim yapılmasına olanak sağlamıştı. Bu nedenle kamu bankalarının bu hafta içerisinde yeni bir indirim yapmaları mümkün görünüyor. Halkbank Konut Kredisi Masrafları Halkbank Konut Kredisi Dosya Masrafı kullanılacak olan kredi tutarından yüzde 0,5 olmak üzere 100 bin liralık kredide 500 Lira Halkbank Konut Kredisi Ekspertiz Ücreti 800 Lira Halkbank Konut Kredisi İpotek Tesis Ücreti 155,76 Lira Haber Kaynağı: Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@