Halkbank kredi vanasını açtı, iş kurmanın tam sırası! 12 ay ertelemeli, 60 ay vadeli 750.000 TL'ye kadar kredi verecek!

Halkbank'tan yapılan son dakika duyurusuna göre uygun ödemeli kredi planı açıklandı. Halkbank, 12 ay ödemesiz 60 ay vadeli kredi verecek. Krediye ilişkin detaylar haberimizde.

Finans 30.05.2022 - 16:27 30.05.2022 - 16:27 Büşra Uluşen

Halkbank, yeni duyurusuyla birlikte kredi çekmek isteyenlere muslukları sonuna kadar açtı. Banka, teknolojinin desteklenmesi ve Ar-Ge harcamalarının artırılmasına yönelik olarak Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ile protokoller yapıyor. Buna göre, 12 ay ertelemeli kredi paketini halka açtı. ,

Halkbank 12 ay ödemesiz, 60 ay vadeli kredi verecek!

Halkbank, teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarının desteklenmesi amacıyla teknokentlerde faaliyet gösteren girişimci firmalar için Halkbank Teknokent Destek Paketi'ni uygulamaya soktu. Söz konusu destek paketinden teknokent ya da teknoparklarda faaliyet gösteren, işi olmayan ve kendi işini kurmak isteyen girişimcilere veriliyor. 

Halkbank'ın destek paketi kapsamında girişimcilere 750 bin liraya kadar kredi imkanı sunuluyor. Girişimciler bu destek ile Ar-Ge harcamaları, mal hizmet ya da ekipman satın alımları, personel maaş ödemeleri ve kira ödemeleri gibi giderlerinde harcamak üzere kullanabilecekler. 750 bin liraya kadar verilen kredilerde en az 12 ay anapara ödemesiz dönem seçeneği sunulmakla birlikte 60 ay vade seçeneği de bulunuyor. 

halkbank kredi-8

Halkbank'tan yapılan resmi duyuruda şu ifadeler yer alıyor:

'' Halkbank Teknokent Destek Paketi ile Teknokent / Teknoparklarda faaliyet gösteren girişimci firmalar; teknolojik yatırımlarını güçlendiriyor, ülkemizin teknolojisini yarınlara taşıyor. 60 aya varan vadeli kredi desteği, Paraf Ticari Kredi Kartı, Dost Hesap, Teminat Mektubu gibi avantajlarla işlerini büyütme fırsatını yakalıyor. ''

Kendi işini kurmak isteyen müşterilere verilecek

Halkbank, bu kredi paketi ile birlikte Paraf Ticari Kredi Kartı, Ticari Kredili Mevduat Hesabı ve Teminat Mektubu gibi avantajları da belirli koşullarla müşterilerinin kullanımına açacak. 

Ayrıca paketten yararlanacak olan girişimcilere, internet veya mobil şubeden yapacakları EFT ve havale işlemlerinden ve ticari kredi kartlarından da 1 yıl boyunca, POS kullanımlarında ise 6 ay boyunca ücret tahsil edilmeyecek. 

halkbank kredi paketi

Banka, bu kapsamdaki müşterilerine '' Teknokent Kira Desteği '', '' Halkbank Teknokent Destek Paketi '', '' Ücretsiz Danışmanlık Desteği '', '' Ücretsiz Eğitim Desteği '' ve '' Bankacılık İşlem Muafiyeti '' gibi ayrıcalıkları da ücretsiz olarak sağlayacak. 

Bankanın son duyurusuna göre, teknoloji alanında kendi işini kurmak isteyen girişimcilere 750 bin liraya kadar, 12 ay anapara ödemesiz ve 60 ay vadeli kredi paketi sunulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@