Halkbank Satılık Gayrimenkuller: 242 M2 Ev Sadece 15 Bin Lira!

Bankalardan satılık gayrimenkul ilanları ucuz fiyatları ile yakından takip edilirken Halkbank satılık gayrimenkuller için beklenen Nisan ayı güncellemesini yaptı. Yapılan güncelleme ile en düşük bankadan satılık daireler ve konut ilanları için uygulanacak fiyat 15 bin TL olarak belirlendi. Bankadan ev nasıl alınır, icradan satılık ev ilanları için başvuru nereden, nasıl yapılır, Halkbank'tan ev almak mantıklı mı?

Halkbank Satılık Gayrimenkuller: 242 M2 Ev Sadece 15 Bin Lira!

Devlet bankaları arasında yer alan Halkbank Nisan ayına özel beklenen güncellemesini yaptı. Halkbank satılık gayrimenkuller ilanları güncellendi. Güncellenen ilanlar kapsamında bankanın alacakları nedeni ile kendisine geçen arsa, tarla, bahçe, müstakil ev, apartman dairesi gibi çok sayıda taşınmaz ucuz fiyatlarla satışa sunuldu.

HALKBANK SATILIK GAYRİMENKULLER NİSAN 2021! HALK BANKASINDAN SATILIK EVLER NASIL GÖRÜNTÜLENİR?

Halkbank satılk konut ilanları bankanın kendi resmi internet sitesi olan Halkbank Gayrimenkul internet sitesi üzerinden yayımlanmakta olup bu ilanları görüntülemek için BURAYI TIKLAYABİLİRSİNİZ...

Yukarıda yer alan linki tıkladığınız anda karşınıza Halkbank resmi internet sitesi çıkacaktır. Bu site üzerinden Halkbank tarafından satışa sunulan tüm taşınmazları görüntüleyebilir, kendinize uygun bulduğunuz taşınmalar için teklif vererek satın alma işlemi için başvuruda bulunabilirisiniz.

İnternet sitesi üzerinden yayımlanan ilanlara teklif verebilmek için mutlaka gayrimenkulün muhammen satış bedelinin % 3'ü tutarında geçici teminatın Halkbank şubesi üzerinden yatırılması ve banka şubesinde kendisine sunulacak olan Gayrimenkul Satış Şartnamesinin her sayfasının imzalanması yeterlidir. Bu belge ile beraber banka şubesine; Geçici Teminat Yatırma Dekontu ve teklif verecek olan kişinin üzerinde kimlik numarası yazılı olan nüfus cüzdan fotokopisi vermesi istenmektedir.

Halkbank Satılık Gayrimenkuller: 242 M2 Ev Sadece 15 Bin Lira! - Resim 1

Halkbank tarafından satışa sunulan yeni ilanlarda Tokat iline bağlı olan Zile ilçesinde yer alan 242 metrekarelik ev için başlangıç fiyatı 15 bin 100 TL olarak belirlenirken fiyatlar emsal fiyatları ile kıyaslandığında son derece düşük seviyelerde bulunuyor.

BANKADAN SATILIK EV NASIL ALINIR?

Bankaların konut kredisi ve ipotekli ihtiyaç kredisi gibi bazı kredi paketlerinde alacağı karşılık teminat olarak konut ipoteği alınmaktadır. Banka alacağını tahsil edemediği durumlarda ipotek hakkını devreye koyar. Bu kapsamda bankaya olan kredi borcu üst üste 3 ay ya da aynı takvim yılı içerisinde 3 defa ödenmediği takdirde banka ipotekli konutu satma hakkı elde eder.

Bu konutlar bankalar tarafından ilan edilerek satışa çıkarılırken satılan konutun bedeli üzerinden banka alacağını, toplam süreçte yaptığı masrafları tahsil eder. Elde edilen toplam satış tutarından bu tutar düşülür ve kalan bir para bulunuyorsa bu tutar taşınmaz sahibine ödenerek kredi borcu kapatılır.

Emlak365.com- ÖZEL HABER