Halkbank SGK Kreş Ödemesi İle 10 Bin Anneye Aylık 100 Euro Ödeme Yapacak!

SGK-Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) Projesi kapsamında Halkbank annelere aylık 100 Euro kreş yardımı ödemesi yapılacağını duyurdu.

GÜNDEM 30.10.2019 - 18:00 15.07.2021 - 00:12

SGK-Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) Projesi kapsamında Halkbank annelere aylık 100 Euro kreş yardımı ödemesi yapılacağını duyurdu. Detaylar haberimizde!

Halkbank INST-CARE “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” kapsamında toplamda 10 bin 250 anneye aylık 100 Euro ödeme yapacaklarını duyurdu. Halkbank SGK Kreş ödemeleri için beklenen duyuruyu yayımladı. Halkbank Kreş Yardımı Başvurusu Başladı! Konu hakkında bankadan yapılan açıklamada başvuruların başladığı duyuruldu. Yapılan ilan metni şu şekilde:"Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Bankamız arasında 19.04.2019 tarihinde imzalanan protokol ile Avrupa Birliği Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA IV) tarafından kadın istihdamının desteklenmesine yönelik INST-CARE projesi başlatılmıştır.INST-CARE “Kurumsal Çocuk Bakım Hizmetleri Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi” Proje kapsamında hak kazanan faydalanıcı annenin çocuğunu göndermiş olduğu kreş ödemesine ait mali destek sağlanacaktır.Projeye ayrılan kaynak 30 Milyon EUR olup, ödemeler Kasım ayının ilk haftası itibariyle başlayacaktır. Toplamda 10.250 anneye aylık 100 EUR ödenecektir. Proje Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, Bursa, Malatya ve Elazığ illerinde uygulanacaktır. Kuruma başvurusu kabul edilen çalışan annenin, kreşe yaptığı ödemeyi fatura ile belgelendirmesi sonucu SGK aylık ödeme için gerekli süreci başlatacaktır."Halkbank Kreş Yardımı 100 Euro Başvurusu Nasıl Yapılacak?Projeden faydalanmak isteyen anne öncelikle SGK Kurumuna başvuru yapacaktır.Proje faydalanıcısı anne adına açılacak hesaplar için SGK KREŞ ANNE HESABI (TL), SGK KREŞ ANNE HESABI EUR hesabı için kullanılacaktır.SGK tarafından ödemeler EUR olarak yapılacak olup, anne adına açılacak EUR hesaba otomatik olarak aktarım yapılacaktır.Okul öncesi Eğitim ve/veya bakım kurumuna yapılacak olan ödeme ise Anne TL hesabından Havale/EFT olarak Anne tarafından gerçekleştirilecektir.Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@