Halkbank Son Başvuruları Alıyor! Emeklilik Fırsatını Kaçırmayın

Halkbank emeklilik kredisi ile emekli olamayan vatandaşlar işlemlerini tamamlayabilecekler. Hem emeklilik için başvurularını yapacaklar hemde prim borçlarını Halkbank kredisiyle ödeyecekler.

Finans 17.09.2021 - 12:49 17.09.2021 - 12:49 Mustafa KARAGÖZ

Yapılandırma kapsamında yer alan SGK Emeklilik Prim Borçlarının düzenlenmesi için son tarih 31 Eylül. 

Emekli olamayan vatandaşlar için sağlanan yapılandırma olanaklarına son günlerde başvuru yapacaklar için Halkbank'ın anlaşmalı kredisinin detaylarını hatırlatıyoruz. 

HALKBANK'TAN EMEKLİLİK KREDİSİ

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim borçları halen uygulamada olan düzenleme ile yapılandırılabiliyor. Borcu olan vatandaşlar ilk işlem olarak borçlarını yapılandırıp ödeme şeklini seçiyorlar. Ödeme şekline göre SGK borçlarda ek indirim avantajları sunuyor.

Emekli olamayanlar indirim avantajları ile birlikte binlerce TL'lik kazanç sağlarken Halkbank'tan kullanılacak kredi ile borçlarını taksit taksit ödeyebilecekler. 

Halkbank resmi sitesinden SGK emeklilik kredisi hakkında bilgi verdi. 

Kredi hangi amaçla kimler tarafından kullanılabileceğini açıklayan Halkbank "5510 sayılı Kanun 4/a - 4/b kapsamında bulunan, emeklilik/yaşlılık aylığına hak kazanmış ancak, birikmiş prim borçları nedeniyle yaşlılık aylığı/emeklilik maaşı bağlanamayan kişilerin, prim borçlarını ödeyerek emekliliğe hak kazanabilmeleri için SGK Emeklilik Kredisi hizmete sunulmuştur." bilgisini verdi. Bankanın ilan ettiği kapsamda yer alan vatandaşlar kredi için başvurularını yapabilirler. Kredi başvuruları doğrudan bankaya yapılmayacak olup aşağıda yer alan aşamalar izlenecek. 

halkbank emeklilik kredisi 2

HALKBANK KREDİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Halkbank bünyesinde kredi kullanarak emekli olmak isteyecek tüm kadın ve erkek vatandaşlar başvurularını ilk önce SGK'ya, kurumdaki işlemlerin tamamlanmasının ardından bankaya yapacaklar. 

halkbank emeklilik kredisi

Adım Adım Başvuru İşlemleri

1-) Emekli olamayan vatandaşlar ilk olarak kendi illerinde yer alan SGK İl Müdürlüklerine başvuru yapacaklar. 

2-) İkinci işlem SGK İl Müdürlüklerinden yapılandırma kapsamında emekli olabilir yazısı almak.

3-) Emekli olabilir yazısını alanlar daha sonra Halkbank şubesine gelecekler. 

4-) SGK'da ilan edilen borç tutarı ile birlikte Halkbank'a başvuru yapan vatandaşlar kredilerini kullanabilecekler. 

5-) Halkbank'tan kredi çekerek emekli olacakların bankadan alınacak form ve SGK'dan alınacak form ile birlikte emekli maaşlarının bağlanması için başvurularını yapacaklar. 

halkbank emeklilik kredisi 3

HALKBANK KREDİ FAİZ ORANLARI

Emeklilik kredisi kullanmak isteyeceklere SGK ile yapılan anlaşma sonrasında sağlanan kredi olanaklarında yüzde 1.55 faiz oranı bulunuyor. Halkbank ayrıca müşterilerine 3 ay ödeme erteleme olanağı sağlıyor. Emeklilik kredisini vatandaşlar ister aylık eşit taksit ödemeli isterlerse de 3 ayda bir ödemeli planlayabilirler. Unutulmaması gereken husus ise kredi başvuruları için son tarih 31 Eylül.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@