Halkbank Uygun Konut Kredisi İçin Elini Taşın Altına Koydu! 1,20 Oranla Konut Kredinizi Bekletmeden Alın!

Halkbank müşterileri uygun faizli konut kredisi çekme haklarını kullanarak ev sahibi oluyorlar. İşte Halkbank'ın müşterilerine sunduğu konut kredisi kampanyasının çok önemli avantajları...

Finans 10.01.2022 - 22:53 10.01.2022 - 22:53 Engin Uzunoğlu

Konut kredisi oranlarının oldukça yükseldiği şu günlerde Halkbank’tan çok güzel bir haber geldi. Sıfır konut satın almak isteyen bireylere özel kampanya sayesinde konut kredinizi yalnızca %1,20 oranla çekebileceksiniz. Böylece konut fiyatlarının yükseldiğini gördükçe üzülmenize hiç mi hiç gerek olmayacak.

Halkbank, sıfır konut kredileri için oranlarını güncelledi. Banka, tüm vadelerde %1,20 faiz oranı ile konut kredisi verirken bu haber ev almak için deyim yerindeyse pusuda bekleyenleri fazlasıyla memnun etti. Sadece gelir belgeniz ve alınacak evin tapu görüntüsü ile başvuruda bulunarak kredinizi hemen çekebilir, konut fiyatlarında yaşanan artıştan daha fazla etkilenmek zorunda kalmayabilirsiniz.

Günde 76 TL Ödeyin, Sizin de Bir Yuvanız Olsun

Bir zamanlar konut kredilerinde en çok tercih edilen paket 120 ay vadeli 100.000 TL iken artık ev fiyatlarında yaşanan artışla beraber paket özelliklerinin de güncellendiği görülüyor. Bireyler, ev alabilmek adına taleplerini en az 150.000 TL olacak şekilde sunmakta. Konut fiyatları ile beraber konut alımında karşılaşılan diğer masrafların da artması, bireyleri böyle bir yola sevk etmiş durumda.

Halk Bankası’ndan 120 ay vadeli (10 yıl) 150.000 TL konut kredisi kullanmak istediğinizde günlük yaklaşık 76,00 TL ödemeniz gerekiyor. Kredinin aylık taksit tutarı 2.365,21 TL iken bu kredide toplam geri ödeme tutarı 286.065,20 TL olarak hesaplanıyor. Söz konusu kredi oranı ve ödeme planı, yalnızca sıfır dairelerde geçerli.

Daha yüksek tutarda konut kredisi çekmek isteyenler, kredi tutarını 2 katına çıkarmak kaydı ile 300.000 TL olarak da güncelleyebilirler. Basit bir hesapla birlikte bu kredinin aylık taksitlerinin 4.730,41 TL olacağını, toplam geri ödemenin de 570.639,20 TL'ye yükseleceğini söyleyebiliriz. Konut kredisinde %0,5 (binde beş) oranında kredi tahsis ücreti alınırken ek olarak ekspertiz masrafı, ipotek tesis ücreti, konut ve DASK sigorta primleri ile beraber hayat sigortası primi de bulunuyor.

Kredi başvurusunda bulunmak için Halk Bankası’nın dijital bankacılık kanallarını kullanabilirsiniz. (İnternet bankacılığı, ATM, mobil şube) Ayrıca Halk Bankası şubelerine giderek doğrudan başvuruda da bulunabilirsiniz. Güncel gelir evraklarınızla beraber satın alacağınız konutun tapu fotokopisini temin etmeyi unutmayın.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@