Halkbank, Vakıfbank, İş Bankası, İNG, Finansbank 50 Bin TL İhtiyaç Kredisi Güncel Taksitleri Değişti

İhtiyaç kredisi çekmek için bankaların faizlerini araştıranlara bazı bankalar uygun imkanlar sağlıyorlar. 36 ay vadeli ihtiyaç kredisine düşük faiz uygulayan bankalar hangileri?

Finans 24.02.2022 - 20:58 24.02.2022 - 20:58 Engin Uzunoğlu

Yaşanan ekonomik gelişmeler vatandaşların nakit ihtiyaçlarının zirveye çıkmasına neden oluyor. Kişisel bütçeleri sarsan, bütçelerin döndürülebilir olma özelliğini ortadan kaldıran bu pozisyonda kalan vatandaşlar ek kaynak arayışı içerisinde kendilerini buluyorlar. Bankalardan ihtiyaç kredisi çekmek ise yaşanan ekonomik krizden çıkışın bir imkanı oluyor. İhtiyaç kredisi çekerek vatandaşlar finansal sorunlarına geçici de olsa çözüm bulabiliyorlar. 

İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZLERİNDE GÖRÜNÜM DEĞİŞTİ

İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler bir süredir yaşanan ekonomik gelişmelerde kamu bankalarının ipine sarılıyordular. Ancak kamu bankaları son dönemlerde ihtiyaç kredisi faizlerini bir miktar yükselttiler. Buna karşın yüksek faizle ihtiyaç kredisi veren özel bankalar ise faiz indirimleri yaparak piyasa koşullarına göre maliyetleri makul seviyelere çektiler. İhtiyaç kredisi kampanyaları ile müşterilere uygun faiz imkanı sağlayan bankalar arasında İNG Bank, QNB Finansbank ve İş Bankası bulunuyor. Diğer özel bankaların ihtiyaç kredisi maliyetleri halen daha oldukça yüksek seviyede seyrediyor.

36 AYA KADAR VADE İMKANI İLE İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKEBİLİRSİNİZ

İhtiyaç kredisi kullanarak bankalardan nakit destekleri almak isteyenlere bankalar bazı avantajlı imkanları sunabiliyorlar. İhtiyaç kredilerine uygulanan 36 aylık vade ise bu imkanlardan bir tanesi oluyor. 36 aylık taksitlere bölünün ihtiyaç kredilerinin geri ödemeleri müşterilerin bütçeleirni zorlamayacak şekilde olabiliyor. Ancak ihtiyaç kredisi taleplerinde 50 bin TL'nin üzerinde bir nakit desteği isteyenlere bankalar en fazla 24 ay vade imkanı sağlayabiliyorlar.

HALKBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,94 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda müşteriler bankaya her ay 2.066 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyet oranı ise yüzde 32 oluyor.

VAKIFBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Vakıfbank'ın ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında nakit desteği almak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,91 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanılması durumunda müşteriler bankaya her ay 2.054 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu şartlarda çekilen ihtiyaç kredisinin toplam maliyeti ise 73.972 TL olarak hesaplanıyor. 

İŞ BANKASI 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

iş bankası 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

İhtiyaç kredisi kullanırken tercihlerini İş Bankası'ndan yana kullanan müşterilere banka aylık yüzde 1,95 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin Tl ihtiyaç kredisinin aylık taksiti ise 2.070 TL oluyor. Bu kredi için yapılan toplam maliyet açıklaması ise 74.532 TL olduğu bildirildi.

İNG BANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

ing bank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere İNG Bank tarafından aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler bankaya her ay 2.009 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Kredinin toplam maliyeti ise 72.308 TL şeklinde hesaplanıyor. 

QNB FİNANSBANK 50 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

finansbank 50 bin tl ihtiyaç kredisi hesaplama

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi çeken müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler ise bankaya her ay 2.008 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredinin toplam maliyetinin ise 72.308 TL olduğu bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@