Halkbank, Vakıfbank Ve Ziraat Bankası Günde 25 TL Taksitle 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladılar!

Nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşlara kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından uygun maliyetlerle ihtiyaç kredisi verilmeye devam ediliyor.

Halkbank, Vakıfbank Ve Ziraat Bankası Günde 25 TL Taksitle 20 Bin TL İhtiyaç Kredisi Vermeye Başladılar!

Türkiye'de ekonomik göstergelerde devam eden bozulmalar dar ve orta gelirli vatandaşların bütçelerinde çok büyük açıkların oluşmasına neden oldu. Gelirleri ile giderlerini karşılayamayan vatandaşlar ekstra bir kaynak bulmadan geçimlerini sağlayamaz ve hayatlarını idame edemez hale geldiler. Bu gelişmeler ışığında yaşanan sorunların büyümemesi adına ise kamu bankaları piyasa koşullarından daha uygun maliyetlerle vatandaşlara ihtiyaç kredisi vermeye başladılar. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank hangi mali şartlarla müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyorlar?

KAMU BANKALARI ELİNİ TAŞIN ALTINA SOKTU!

Türkiye'de yaşanan ekonomik sorunların ötelenmesi ve vatandaşların finansal problemlerine geçici de olsa çözüm üretilebilmesi adına kamu bankaları ellerini taşın altına sokmaya başladılar. Bankacılık piyasasında şu anda ihtiyaç kredisi faizleri oldukça yükseldi. Bankalar Türk lirasında meydana gelen kayıplarda ileriyi görmekte zorlandıkları için kaynaklarını müşterilerine ihtiyaç kredisi olarak kullandırmayı tercih etmiyorlar. Bundan dolayı da ihtiyaç kredisi faizleri yükseltilerek müşterilerin ihtiyaç kredisi başvurusu yapmaları engelleniyor.

Kamu bankaları ise ihtiyaç kredisi faizlerinde diğer bankalara oranla daha uygun maliyetler sunmaya başladılar. Ziraat Bankası ve Halkbank tarafından müşterilere aylık yüzde 1,63 faizle ihtiyaç kredisi verilmeye başlandı. Vakıfbank ise aylık yüzde 1,61 faizle müşterilerine ihtiyaç kredisi veriyor. Bu kredi kampanyalarının fırsatlarını değerlendiren müşteriler kendilerine uygun bir finansal çıkış yolu bulabiliyorlar. Özel bankaların bir çoğunda ihtiyaç kredisi faizlerinin yüzde 2 seviyesine yaklaştığı bir piyasa ortamında kamu bankalarının bu faiz oranları çok ciddi bir maliyet imkanı olarak değerlendiriliyor.

HALKBANK GÜNDE 25 TL TAKSİTLE İHTİYAÇ KREDİSİ VERİYOR!

halkbank ihtiyaç kredisi hesaplama-1

Halkbank tarafından düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere aylık yüzde 1,63 faiz uygulandığı biliniyor. Bu faiz ile 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi hesaplaması yapıldığında müşteriler aylık 779 TL taksit ödemesi yapmak durumunda kalıyorlar. Bu taksit günlük olarak hesaplandığında ise 25 TL'ye karşılık geliyor. Günde 25 TL ödemeyi kabul edenler Halkbank'tan 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

VAKIFBANK 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

vakıfbank ihtiyaç kredisi hesaplama-2

Vakıfbank müşterileri de aylık yüzde 1,61 faizle ihtiyaç kredisi imkanından yararlanabiliyorlar. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekenler Vakıfbank'a her ay 776 TL taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kredi taksiti de günlük hesaplamayla 25 TL'ye karşılık geliyor. Vakıfbank'a günde 25 TL öderim diyenler hemen 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekebiliyorlar.

ZİRAAT BANKASI 20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ GÜNLÜK TAKSİT HESAPLAMASI

ziraat bankası ihtiyaç kredisi hesaplama

Ziraat Bankası'nın klasik ihtiyça kredisi kampanyasında müşterilere uyguladığı faiz oranı aylık yüzde 1,63 olarak açıklandı. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çeken Ziraat Bankası müşterileri bankaya her ay 779 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bunun günlük taksit karşılığı da 25 TL oluyor. Bu ödeme planını kabul edenlere Ziraat Bankası herhangi bir zorluk çıkarmadan 20 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyor.

SONRAKİ HABER