Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası Emekli Maaş Promosyonu 2022 Kaç TL? Kamu Bankaları Promosyonlara Zam Yaptı Mı?

Kamu bankaları emeklilere ne kadar maaş promosyonu ödemesi yapıyor? Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank emekli maaş promosyonu ödemeleri ne kadar? Emekli maaş promosyonuna zam yapılacak mı?

Finans 29.04.2022 - 20:34 29.04.2022 - 20:34 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de emeklilerin en çok tercih ettikleri bankalar kamu bankaları oluyor. Emekli vatandaşların büyük bir çoğunluğu maaşlarını Ziraat bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan alıyorlar. Emeklilere verilen maaş promosyonları ise son dönemlerde tartışma konusu oluyor. Kamu bankaları emekli maaş promosyonları konusunda özel bankaların çok gerisinde kaldılar. Peki kamu bankaları emeklilere ne kadar maaş promosyonu ödemesi yapıyorlar?

KAMU BANKALARI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONLARI 2022 NE KADAR?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank emeklilere verdikleri maaş promosyonu miktarları ile alakalı olarak ortak bir politika uyguluyorlar. Bu üç banka da emekli müşterilere aynı miktarlarda maaş promosyonu ödüyorlar. 2022 verilerine göre Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası'ndan emekli maaş promosyonu alacak olan emekli müşterilerin maaşları 1.500 TL'ye kadar ise 500 TL, maaşları 1.500 TL ile 2.500 TL arasındaysa 625 TL ve maaşları 2.500 TL ve üzerindeyse 750 TL maaş promosyonu ödemesi yapılıyor. Emekli müşteriler maaşlarını 3 yıl boyunca bir başka bankaya taşımama sözü vererek bu ödemeleri almaya hak kazanıyorlar.

KAMU BANKALARI ÖZEL BANKALARLA REKABET EDEMİYOR

Türkiye'de emeklilere maaş promosyonu verilmesine dair karar alındıktan sonra bankalar belirli bir maaş promosyonu tarifesi açıklamışlardır. O dönem Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından açıklanan maaş promosyonu tutarlarına aradan yıllar geçmesine rağmen zam yapılmadı. İlk gün verilen promosyon ödemesini 2022 yılında da vermeye devam eden Vakıfbank, Ziraat Bankası ve Halkbank özel bankaların oldukça gerisinde kaldılar. Kamu bankaları emeklilere en yüksek 750 TL maaş promosyonu verirken özel bankalar ek promosyonlar hari. 2.750 TL'ye kadar maaş promosyonlarını arttırdılar. 

KAMU BANKALARI EMEKLİ MAAŞ PROMOSYONLARINA ZAM YAPILACAK MI?

Kamu bankaları ile çalışmaktan memnun olan emekliler Ziraat Bankası'na, Vakıfbank'a, Halkbank'a emekli maaş promosyonlarına zam yapılmasına dair talepte bulunsalar da bu talep şu ana kadar kabul görmedi. Piyasanın en düşük emekli maaş promosyonlarını veren kamu bankaları bu konuda herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyorlar. Yıllar içerisinde meydana gelen enflasyonu bile maaş promosyonlarına yansıtmayan kamu bankaları artık ciddi anlamda müşteri kaybetmeye başladılar. Bayram sonrasında da maaş promosyonu zammı açıklanmazsa müşteriler özel bankalara geçme eğilimlerini arttıracaklar. Şimdi tüm gözler kamu bankalarına çevrildi.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@