Halkbank'ta 200 Bin TL Konut Kredisinin 60 Ay, 96 Ay, 120 Ay Vadelerde Taksitleri Ne Kadardır?

Konut kredisi çekmek için Halkbank'ı tercih edecek olanlar kredi maliyetlerini araştırıyorlar. 200 Bin TL konut kredisinin 60 Ay, 96 Ay ve 120 Ay vadelerde taksitleri ne kadardır?

Finans 13.06.2022 - 00:04 13.06.2022 - 00:04 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev satın almak isteyen vatandaşlar kredi maliyetlerini en ince ayrıntısına kadar araştırıyorlar. İnsanlar için artık en küçük bir ek maliyetin bile çok büyük önemi var. Bundan dolayı da ucuz maliyetli konut kredileri mercek altına alınıyor. Halkbank da düşük maliyetle konut kredisi veren bir banka olarak vatandaşların ilgi odağı haline geldi. Halkbank'ın konut kredisi aylık taksit hesaplamalarında dikkat çeken veriler nelerdir? İşte Halkbank'ın konut kredisi kampanyasına dair merak edilen tüm ayrıntılar...

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Halkbank ev sahibi olmak isteyen müşterilerine finansman desteği sağlamaya devam ediyor. Konut kredisi kampanyası kapsamında müşterilere çok özel imkanlar sağlanıyor. Öncelikle müşteriler düşük faiz avantajından yararlanabiliyorlar. Bu imkanı kullananlar olabilecek en düşük maliyetlerle çektikleri konut kredilerinin yardımıyla ev sahibi olma imkanını elde edebiliyorlar.

Halkbank konut kredisi kampanyası kapsamında verilen konut kredilerinde azami vade süresi 120 ay olarak uygulanıyor. Ancak bir kredi ürününde vadeyi uzun tutmak ekstra faiz maliyeti anlamına geliyor. İmkanı olanlar bundan dolayı 60 ay vadeli konut kredisi çekmeyi tercih edebiliyorlar. Ancak aylık taksiti imkanlarının ötesind eolanlar da konut kredisi taksitlerini düşük tutabilmek adına faiz maliyetini göze alıp 120 ay vadeli konut kredisi kullanıyorlar.

Halkbank müşterileri konut kredisi çekmeleri durumunda kredi borçlarının geri ödenmesi durumunda bazı kolaylıkları sağlayan ödeme planlarını tercih edebiliyorlar. Bu kapsamda müşterilere aylık eşit taksitli ödeme planının yanında 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli ödeme planları da sunuluyor. Bütçesine en uygun gelen ödeme planı müşteri tarafından tercih edilebiliyor.

60 AY VADELİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

60 ay vadeli konut kredisi

Halkbank'tan konut kredisi kullananlara banka tarafından aylık yüzde 1,20 oranında kredi faizi uygulanıyor. 60 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisinin aylık taksiti 4.695 TL oluyor. 

96 AY VADELİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

96 ay vadeli konut kredisi

Halkbank'tan 96 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullanılması durumunda bankaya aylık 3.519 TL kredi taksiti ödeniyor.

120 AY VADELİ 200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMASI

120 ay vadeli konut kredisi

Halkbank'tan 120 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullananlar bankaya her ay 3.153 TL kredi taksiti ödüyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@