Halkbank'tan 100 Bin TL Altı Fiyatlarla Satışa Çıkarılan Kelepir Konutlar!

Halkbank tarafından vatandaşlara uygun fiyatla ev sahibi olma fırsatı veriliyor. İşte Halkbank'ın 100 Bin TL altında fiyatla satışa çıkardığı konutların listesi...

Emlak Haberleri 01.08.2021 - 15:46 01.08.2021 - 15:55 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de yüksek maliyetler nedeniyle ev sahibi olmak bir hayli zorlaştı. Artan inşaat maliyetleri ve yükselen kur nedeniyle konut fiyatları uçuşa geçti. Bu ekonomik şartlarda vatandaşlar ise bekleme yolunu tercih etmeye başladılar.

Belirli bir bütçe oluşturan vatandaşlar bu bütçeleri ile örtüşecek konut arayışını devam ettiriyorlar. Ancak şu anda uygun fiyata ev sahibi olmak pek de kolay olmuyor. Sınırlı sayıda alternatifleri değerlendiren yine sınırlı sayıda vatandaşlar düşük fiyatlarla ev satın alabiliyorlar. 

BANKALARDAN UYGUN FİYATLA KONUT SATIŞI

Uygun fiyatlı konut satışı bazı kanallar üzerinden gerçekleşebiliyor. Orada da konut fiyatlarını gösterilen talep belirliyor. Uygun fiyatla satışa çıkarılan konutlara talep ne kadar yüksek olursa satış fiyatı da o ölçüde artıyor. 

Uygun maliyetle konut satışının bir yolu da bankaların mülkiyetindeki konutları elden çıkarmak için yayınladıkları satış ilanları üzerinden oluyor. Bankalar ödenmeyen krediler nedeniyle kendi mülkiyetlerine geçen konutları nakite çevirebilmek için düşük fiyatlarla satışa çıkarıyor. 

TEKLİF OLMAZSA FİYAT ARTMIYOR

Bankaların satışa çıkardıkları konutlar için bir fiyat belirleniyor. Bu fiyat üzerine vatandaşlar tekliflerini yapıyorlar. Teklif sayısı az olursa fiyat da artmıyor. Böylelikle düşük maliyetlerle ev satın alınabiliyor. 

HALKBANK'TAN DÜŞÜK MALİYETLE KONUT SATIŞI

Konut satışı yapan bankalardan birisi de Halkbank oldu. Halkbank'ın mülkiyetinde bulunan ve Türkiye'nin 81 ilinde bulunan konutlar uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Ardından ise ihale sürecinin bitmesi bekliyor. İyi bir şekilde takip yapan ve doğru anda teklifte bulunan vatandaşlar düşük maliyetlerle ev sahibi olma avantajını yaşayabiliyorlar.

HALKBANK'IN 100 BİN TL ALTI FİYATLA SATTIĞI KONUTLAR

Halkbank çok sayıda ilde konut satışlarına devam ediyor. Piyasanın altında bir değerde belirlenen konut satış fiyatları ile vatandaşlar düşük bütçeler ile ev sahibi olabiliyorlar. 

halkbank konut satış ilanları 1

Halkbank konut satış ilanlarına göre Diyarbakır'da 1701 metrekare konut 75 Bin TL'ye, Düzce'de 85 metrekare konut 99 Bin TL'ye, Erzurum'da 150 metrekare konut 80 Bin TL'ye, Trabzon'da 404 metrekare konut 70 Bin TL'ye, Artvin'de106 metrekare konut 56 Bin TL'ye, Mardin'de 172 metrekare konut 87 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. 

47 BİN TL'YE SATILIK KONUT!

Halkbank'ın konut satış ilanlarında enteresan fiyatlara da rastlanabiliyor. Çorum'da 85 metrekarelik konut 47 Bin TL'ye satışa çıkarıldı. Bu konut için Halkbank teklif verilmesini bekliyor.

halkbank konut satış ilanları 2

Halkbank'ın diğer uygun fiyatlı satılık konutları ise Mardin'de 100 metrekarelik konut 56 Bin TL'ye, Konya'da 63 metrekarelik konut 92 Bin TL'ye, Bitlis'te 114 metrekarelik konut 94.500 TL'ye, Kırklareli'nde 63 metrekarelik konut 76.500 TL'ye satılıyor.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@