Halkbank'tan 1.971 TL Taksitle 125 Bin TL Konut Kredisi!

Halkbank'ın konut kredisi maliyetleri merak ediliyor. 125 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler 120 ay vadeli bu finansman desteğinde ne kadar aylık taksit ödemesi yaparlar?

Finans 06.01.2022 - 02:13 06.01.2022 - 02:13 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de konut satın almak isteyenler bir anta toplam konut fiyatını peşin olarak ödeyemeyebiliyorlar. Birikimlerini bir araya toplayan vatandaşlar yine de bir ev satın almak için ek finansman ihtiyacına gereksinim duyuyorlar. Bu durumda da devreye konut kredileri giriyor. Eksik kalan kısım bankalardan konut kredisi olarak çekilerek karşılanıyor. Bu kredinin borçları ise taksit taksit ödeniyor. 

Kredi faizlerinde yükselişler meydana gelse de vatandaşlara kamu bankaları oldukça düşük faizle konut kredisi veriyorlar. Merkez Bankası'nın faiz indirimlerine konut kredisi bazında ayak uyduran kamu bankaları oldukça düşük maliyetlerle vatandaşlara konut kredisi imkanı sağlıyorlar. Bu bankalardan birisi de Halkbank oldu. Halkbank tarafından müşteriler oldukça düşük maliyetlerle ev finansmanı temin edebiliyorlar. Peki Halkbank'ın konut kredisi kampanyasının maliyetleri ne kadar?

HALKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Ev satın alırken kendilerine finansman desteği arayanlara Halkbank tarafından ev finansmanı desteği sağlanıyor. Bu konut kredisi kampanyasında yararlanan müşteriler oldukça makul maliyetlerle nakit desteği elde ediyorlar. Bu imkanı değerlendiren Halkbank müşterileri hayallerini kurdukları evlere kavuşurken kolay ödeme seçeneklerini de değerlendirerek kredi borçlarının geri ödemelerinde herhangi bir aksama yaşamıyorlar. 

KONUT KREDİSİ ÇEKENLERE ESNEK ÖDEME İMKANLARI

Halkbank'tan konut kredisi çeken müşteriler esnek ödeme imkanları ile bu krediyi kullanabiliyorlar. Müşteriler bütçelerine ve gelir akışlarına göre kredi geri ödemelerini planlayabiliyorlar. Buna göre Halkbank müşterileri konut kredisi kullandıklarında aylık eşit taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve esnek ödemeli olarak ödeme planı hazırlayabiliyorlar. Bu iekilde yapılan ödeme planları kredi geri ödemelerinde aksama meydana gelme ihtimalini azaltıyor.

125 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

konut kredisi maliyet hesaplaması

Halkbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,20 faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 125 Bin TL konut kredisi kullananlar vade süresince bankaya her ay 1.971 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 236.521 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@