Halkbank'tan 2 Ay Ertelemeli Taşıt Kredisi! Sıfır Ve İkinci El Araçlar İçin Kredi Taksit Hesaplaması!

Otomobil satın alacaklara aradıkları finansman desteğini Halkbank veriyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

Finans 08.12.2021 - 02:07 08.12.2021 - 02:07 Engin Uzunoğlu

Otomobil satın almak isteyenlerin en büyük problemleri yüksek fiyatlar olmaya devam ederken taşıt kredileri çok daha fazla ön plana çıkmaya başladı. Taşıt kredisi kullanarak yeni bir araç almak isteyenlere uygun maliyetlerle finansman desteği Halkbank tarafından verilmeye devam ediliyor. Halkbank'ın taşıt kredisi kampanyası Aralık ayında en çok sorgulama yapılan taşıt kredisi kampanyası oldu. Peki Halkbank hangi koşullarda taşıt kredisi veriyor? 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanmak müşterilere bazı avantajları da getiriyor. Gerek maliyet gerekse de ödeme seçenekleri açısından oldukça cazip bir taşıt kredisi kampanyası düzenleyen Halkbank, müşterilerin otomobil alımlarında büyük bir destek sunuyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasından hem sıfır kilometre hem de ikinci el otomobil alımlarında faydalanılabiliyor. 

KREDİ TAKSİTLERİ İLK 2 AY ERTELENİYOR?

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sağlanan en avantajlı imkan kredi taksitlerine uygulanan 2 ay erteleme fırsatı oluyor. Müşteriler taşıt kredisi çekerek otomobil satın altıktan sonra ilk 2 ay boyunca herhangi bir şekilde kredi taksit ödemesi yapmıyorlar. 2 aylık sürenin ardından taşıt kredisi taksit ödemelerine başlayacak olan müşteriler bir anda büyük bir ödeme periyodu içerisinde kalmayarak bütçelerini hazırlayabiliyorlar. Bu şekilde de müşteriler sağlıklı bir ödeme yapabilmeleri için de zaman kazanıyorlar.

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ VADE SÜRELERi 

Halkbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler belirli bir vade sınırlamaları ile karşılaşıyorlar. Halkbank tarafından yapılan bilgilendirmeye göre taşıt kredisi azami vade süreleri satın alınacak olan otomobilin değerine göre belirleniyor. Sıfır kilometre otomobiller için fatura değeri, ikinci el araçlar için ise kasko değerlerine bakılıyor. Bu kapsamda değeri 120 Bin TL'nin altında olan araçlar için 48 ay vadeli, değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan araçlar için 36 ay vadeli, değeri 300 Bin TL ile 750 Bin TL arasında olan araçlar için ise 24 ay vadeli taşıt kredisi verilebiliyor.

HALKBANK 50 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

halkbank taşıt kredisi maliyetleri

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere sıfır kilometre otomobil alımlarında aylık yüzde 1,58 faizle, ikinci el otomobil alımlarında ise aylık yüzde 1,60 oranında kredi faizi uygulanıyor. Sıfır kilometre araçlar için verilen 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi 1.595 TL taksitle, ikinci el araçlar için 48 ay vadeli 50 Bin TL taşıt kredisi ise 1.603 TL taksitle veriliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@