Halkbank'tan 31 Bin 149 TL Konut Alma Desteği! Evi Olsun İsteyenler Geri Ödemeyeceksiniz

Halkbank ev almak isteyen müşterilerinin konut hesabı açmaları ve birikim yapmaları şartıyla 31 bin 149 TL destek sağlayacak. Destek almak için şartlar ve yapmanız gerekenler.

Emlak Haberleri 20.10.2021 - 09:45 20.10.2021 - 09:45 Mustafa KARAGÖZ

Konut hesabı desteği sağlayan bankaların başında Halkbank geliyor. Halkbank hesap açıp birikim yapmaya başlayan müşterilerine aylık ödeme tutarı ve toplam ödeme sürecine kadar destek sağlıyor. 2021 yılı için sağlanacak en yüksek destek 31 bin 149 TL olurken 2022 ve sonrası dönem bu rakam artacak. 

HALKBANK KONUT HESABIYLA 31 BİN 149 TL EV DESTEĞİ

Halkbank konut hesabında sistem şu şekilde işleyecek. Ev alma hayali kuran ve birikim yapmak isteyenler Halkbank şubelerinden konut hesabı açacaklar. Konut hesabı açan vatandaşlar aylık yada 3 aylık ödeme planıyla birikim yapmaya başlayacaklar. 

Açılan konut hesabına ödeme planına göre düzenli ödeme yapacak olan vatandaşlar hesaptaki paraya dokunamayacaklar. Banka her yıl için belli bir limit kullanım hakkı sağlıyor. Ancak genel şart paranın hesapta kalması. En az 3 yıl en fazla 5 yıl birikim yapacak vatandaşlar bankadan birikim miktarına göre ödeme alacaklar. 

NE KADAR DESTEK ALIRIM?

Birikim tutarı alınacak destek miktarını etkileyecek. 3 yıl birikim yapanlara alt seviyeden 5 yıl birikim yapanlara ise üst seviyeden destek ödemesi yapılacak. Banka 2021 yılı destek tutarlarına dair tabloyu resmi sitesinden yayımladı. 

* Halkbank 36 ay ile 47 ay arasında birikim yapanlara hesapta biriken paranın yüzde 15'i kadar destek sağlar. Devlet katklı destek tutarı azami 26 bin 995 TL olur. 

* Halkbank 48 ay ile 59 ay arasında birikim yapanlara hesapta biriken paranın yüzde 15'i kadar destek sağlar. Devlet katklı destek tutarı azami 29 bin 072 TL olur. 

* Halkbank 60 ay üzerinde arasında birikim yapanlara hesapta biriken paranın yüzde 15'i kadar destek sağlar. Devlet katklı destek tutarı azami 31 bin 149 TL olur. 

DEVLET DESTEKLİ HİBE ALMAK İÇİN SAĞLANMASI GEREKEN ŞARTLAR

Devlet desteği ile sağlanan bu ödemeleri almak için vatandaşların asgari 3 yıl boyunca düzenli birikim yapması gerekiyor. Devlet desteği almak için Türk vatandaşı olması, TL cinsinden hesap açması 18 yaşından büyük olması gerekiyor. Ayrıca ödemelerin düzenli yapılması ve ödeme sürecinde bankanın açıkladığı şarta uyulması gerekiyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@