Halkbank'tan Asgari Ücretli Çalışanlara Anında 100 Bin TL Kolay Geri Ödemeli İhtiyaç Kredisi!

Pandemi sürecinde meydana gelen ekonomik zorluklardan en çok etkilenen kesim olan asgari ücretli çalışanlara Halkbank anında 100 Bin TL ihtiyaç kredisi veriyor.

Finans 29.07.2021 - 00:30 29.07.2021 - 01:10 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de pandemi süreci tüm dünyada olduğu gibi oldukça zorlu şartlarda geçti. Toplumun tüm kesimleri çeşitli oranlarda olmak üzere ekjonomik bozulmadan etkilendiler. Ancak bütçelerinde en büyük tahribatın oluştuğu kesim asgari ücretli çalışanlar oldu.

Asgari ücretle çalışanlar pandemi sürecinde iki açıdan sıkıntı yaşadılar. Bir yandan sağlıklı bir gelir akışı sağlanamadı. Çok sayıda çalışan kısa çalışma sürecine girerken bazı çalışanların bu durumun şartlarını karşılayamadıkları için ücretsiz izne çıkarılıp nakdi ücret desteği almak zorunda kaldıkları biliniyor. Bir de enflasyon yükselişi zarar gören asgari ücretlilerin kayıpları büyük oldu. 

Ekonomik bozulma nedeniyle özel sektörde asgari ücretli çalışanlar bütçelerini denkleştirebilmek amacıyla ek kaynak arayışlarına girdiler. Bunun yolu ise bankalardan ihtiyaç kredisi kullanmak oluyor. Ancak her banka kolay bir şekilde asgari ücretli çalışan vatandaşlara ihtiyaç kredisi vermiyor. 

HALKBANK'TAN ASGARİ ÜCRETLİ ÇALIŞANLARA İHTİYAÇ KREDİSİ

Halkbank tarafından başlatılan ihtiyaç kredisi kampanyası ile özel sektörde asgari ücret ile çalışan vatandaşlara ihtiyaç kredisi veriliyor. 36 ay vade ile verilen bu ihtiyaç kredisi için müşterilere çeşitli imkanlar da tanınıyor. 

Müşteriler çektikleri ihtiyaç kredilerini kolay bir şekilde ödeyebilsinler diye Halkbank tarafından bazı ödeme kolaylıkları da sağlanıyor. Müşteriler bütçelerine uygun bir ödeme planı seçebiliyor. Halkbank tarafından müşterilere kredi başvurusu sırasında ödeme planı seçenekleri sunuluyor.

Müşteriler kendilerine sunulan aylık eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli ve serbest ödemeli ödeme planlarından birisini seçerek kendilerine uygun kredi geri ödeme takvimi oluşturuyorlar. 

100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA

Halkbank'tan asgari ücretli çalışanlar için düzenlenen ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında iki ayrı faiz uygulanıyor. Bu faiz oranı yine müşterilerin tercihine bırakılıyor. 

halkbank kredi hesaplama

Müşteriler ihtiyaç kredilerini kredi tahsis ücretli ve kredi tahsis ücretsiz olarak çekebiliyorlar. Kredi tahsis ücretine göre de faiz oranında değişiklik oluyor. Buna göre kredi tahsis ücretli ihtiyaç kredileri aylık yüzde 1,63, kredi tahsis ücretsiz ihtiyaç kredileri aylık yüzde 1,68 faizle veriliyor. 

Bu şartlarda 36 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler 525 TL kredi tahsis ücreti öderlerse aylık kredi taksitleri 3.895 TL oluyor. Aynı ihtiyaç kredisi kredi tahsis ücreti ödenmeden çekilirse aylık taksit 3.933 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@