Halkbank'tan Emekli Müşterilere Maaşın 10 Katı Kadar İhtiyaç Kredisi!

Türkiye'de emekli bankası olarak bilinen Halkbank emekli müşterilerin maaşlarının 10 katı kadar ihtiyaç kredisi vermeye başladı. Halkbank emekli kredisi özellikleri nelerdir? 

Finans 27.07.2021 - 20:59 27.07.2021 - 21:09 Engin Uzunoğlu

Emeklilere özel imkanlar sunması ile bilinen Halkbank tarafından emekli müşterilere kredi müjdesi geldi. Emekli müşteriler doğan ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına ihtiyaç kredilerini Halkbank'tan çekebilecekler. 

Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre maaşlarını Halkbank'tan alan emekli müşterilere oldukça cazip imkanlarla ihtiyaç kreidsi veriliyor. Bu kredi imkanını kullanan emekli müşteriler finansal sorunlarını aşmayı başarabiliyorlar.

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ İLE NE KADAR KREDİ VERİLİYOR?

Halkbank'tan emekli kredisi kullanmak için bankaya başvuru yapacak olan emekli müşteriler kendilerine ne kadar miktarda kredi tahsis edilebileceğini merak ediyorlar. Maaşlarını Halkbank aracılığı ile alan emekli müşteriler talep ettikleri kredi tutarlarının onaylanma sürecinde maaş miktarlarına göre banka tarafından karar veriliyor. 

Emekli müşterilere Halkbank tarafından sağlanan ihtiyaç kredisinde kredi miktarı en fazla emekli maaşlarının 10 katı kadar olabiliyor. 3.000 TL emekli maaşı olan bir müşteri Halkbank'tan 30 Bin TL ihtiyaç kredisini kefilsiz be şartsız kullanabiliyorlar. 

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Halkbank emekli kredisi kapsamında müşterilere bazı ödeme kolaylıkları da tanınıyor. Emekli müşteriler bu ihtiyaç kredisinin geri ödemelerini kendi kişisel bütçelerine göre planlayabiliyorlar. Bu maksatla Halkbank müşterilerie tercih etmeleri için bazı ödeme planları hazırlıyor.

Halkbank'ın müşterilere sunduğu ödeme planlarının ne olacağı merak edilirken banka bir açıklamayla bu konuya da bir açıklık getirdi. Buna göre Halkbank müşterileri kullandıkları emekli kredisinin geri ödemelerini standart bir şekilde aylık eşit taksitli yapabildikleri gibi 3 ayda bir eşit taksitli, artan taksitli, azalan taksitli ve serbest ödemeli şeklinde de yapabiliyorlar. 

HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ KREDİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Halkbank tarafınjdan emekli müşterilere özel olarak hazırlanan emekli kredisinin faiz orasnı da özel olarak belirlendi. Buna göre emekli kredisi kapsamında müşterilere aylık yüzde 1,63 oranında faiz uygulanıyor. Bu ihtiyaç kredisi için müşterilere en fazla 36 aya kadar vade uygulanıyor.

30 BİN TL HALKBANK EMEKLİ KREDİSİ HESAPLAMA

emekli kredisi hesaplama

Halkbank'tan emekli kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,63 kredi faizi uygulanıyor. 36 ay vadeli 30 bin TL ihtiyaç kredisinde müşteriler bankaya her ay 1.168 TL kredi taksiti ödüyorlar. Vade sonunda ise ödenen toplam tutar 42.072 TL oluyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@