Halkbank'tan Ev Alacaklara Enflasyona Endeksli Konut Kredisi! İşte Avantajları

Halkbank konut kredisi seçeneklerinden birisi de enflasyona endeksli konut kredisi. Enflasyon oranlarına göre belirlenen kredi paketinde kasım 2021 oranları belli oldu.

Finans 11.11.2021 - 16:53 11.11.2021 - 16:53 Mustafa KARAGÖZ

Halkbank tarafından sunulan kampanyalı kredilerden birisi de enflasyona endekli olan paket. 

Enflasyona endeksli konut kredisinde enflasyon oranlarının düşük olması avantaj sağlar. Önümüzdeki dönemde enflasyon oranlarının düşeceğine inanlar için bizler güncel oranları derledik. Ayrıca enflasyona endeksli konut kredisinin avantajları ile dezavantajlarını da araştırdık. 

ENFLASYONA ENDEKSLİ KONUT KREDİSİ AVANTAJLARI DEZAVANTAJLARI

Enflasyona endekli konut kredisinde temel özellik düşük enflasyon oranlarının düşük faiz sağladığıdır. Önümüzdeki dönemlerde faizlerin düşmesini bekleyen ve kredi taksitlerinin buna göre güncellenmesi avantajından yararlanmak isteyen müşteriler bankaların kredi paketlerinden yararlanabiirler.

Standart konut kredisine ek özellikler içeren enflasyona endeksli konut kredisinde rakamlar ise TÜİK tarafından açıklanan en güncel Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) oranlarına göre belirlendir. Ayrıca faiz oranları ve değişim ayları da değiştirilebilir. 

Halkbank resmi sitesinden enflasyona endeksli konut kredisi için özellikleri sıraladı. 

* Tercihe göre faiz değişim periyodu 6 ay veya 12 ay olabilir. Seçim sonrası ise güncel faiz oranlarına göre taksitler otomatik olarak güncellenir.

* Yüksek enflasyon riskine karşı korunmak amacı ile Halkbank müşterilerine azami bir faiz oranı belirler.

* Enflasyon düştükçe taksitleriniz düşer, enflasyon artışlarında ise kredi için azami faiz oranı belirlendiğinden, yüksek faiz riskinden korunursunuz.

* Enflasyona endeksli konut kredisi  120 aya varan vade seçenekleri ile geri ödenir. 

Erken Ödeme Tazminatı Yok

Enflasyona endeksli konut kredisi kullanılması durumunda müşteriler kredilerini erken kapatmak isterlerse erken ödeme tazminatı ödemezler. 

KASIM AYI FAİZ ORANLARI

halkbank enflasyına endekli kasım 2021

Halkbank TÜİK tarafından ilan edilen oranlarla kasım ayı enflasyona endeksli konut kredi faiz oranlarını tabloda ilan etti. Söz konusu faiz oranları Aralık ayında yenilenecek. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@