Halkbank'tan Faiz Güncellemesi! İşte 50 Bin TL Ve 100 Bin TL İhtiyaç Kredisi Yeni Maliyetleri!

Nakit ihtiyaçlarına çözüm arayan ve Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar artık değişen kredi faizleri ile nakit desteği alabilecekler. Halkbank ihtiyaç kredisi faizi yüzde kaç? 

Finans 11.10.2021 - 21:06 11.10.2021 - 21:15 Engin Uzunoğlu

İhtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlar kredi imkanlarını araştırmaya ve bankaların kredi kampanyalarını araştırmöaya devam ediyorlar. Ekonomik değişikliklerden olumsuz etkilenen vatandaşlar kişisel bütçelerinde büyük bir sarsıntı yaşıyorlar. Bu sarsıntının ötelenebilmesi ve gelir – gider dengesinin sağlanabilmesi için ihtiyaç kredileri zaruriyet haline geldi. İhtiyaç kredisi kampanyası merak edilen bankalardan birisi de Halkbank oldu. 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI 

Halkbank tarfaından müşterilerin nakit sorunlarına ihtiyaç kredisi kampanyaları ile çözüm üretiliyor. Ancak bankanın yaptığı son açıklamaya göre maliyet hesaplamalarında değişikliğe gidildi. Dolayısıyla Halkbank'ın ihtiyaç kredisi şartlarında da önemli mali farklılıklar ortaya çıktı. Peki Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyasında müşterilere uygulanan faiz oranı yüzde kaç oldu?

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİİS AYLIK FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ? 

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler yapılan faiz değişimi ile farklı bir maliyet ile karşılaşmaya başladılar. Uzun bir süredir Halkbank aylık yüzde 1,69 faiz oranı ile müşterilerine ihtiyça kredisi veriyordu. Ancak yapılan faiz güncellemesi ile ihtiyaç kredisi faizi Halkbank'ta aylık yüzde 1,69'a yükseltildi. Böylelikle müşterilerin ihtiyaç kredisi kullanmaları halinde karşılamaları gereken mali yük bir miktar daha yükselmiş oldu. 

halkbank ihtiyaç kredisi kampanyası güncel faizi son durum

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ÖDEME KOŞULLARI

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilere banka tarafından çeşitli ödeme kolaylıkları imkanı tanınmaya devam ediyor. Müşterilerin bütçelerinin zorlanmaması için müşteriye özel ödeme planı tercih edebilme imkanı veren Halkbank, ihtiyaç kredisi verirken aşağıdaki ödeme planlarından birisinin seçimlesi konusunda inisiyatifi tamamen müşterilere bırakıyor:

-Aylık eşit taksitli 
-Artan taksitli 
-Azalan taksitli 
-3 ayda bir eşit taksitli 
-Serbest ödemeli 

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ VADE SÜRELERİ 

Halkbank'ın ihtiyaç kredileri kapsamında müşterilere tanımladığı vade süreleri hakkında da bilgilendirme yapıldı. Buna göre müşteriler 50 Bin TL'ye kadar olan krediler için 36 ay vade imkanını kullanabiliyorlar. Ancak 50 Bin TL'nin üzerindeki bir ihtiyaç kredisi talep eden müşterilere en fazla 24 ay vade imkanı veriliyor. 

HALKBANK 50 BİN TL VE 100 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMASI 

halkbank ihtiyaç kredisi güncel maliyet hesaplaması

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan müşteriler kredi maliyetlerini merak ediyorlar. Buna göre 36 ay vadeli 50 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında müşterilerin kredi taksitleri 1.970 TL, 24 ay vadeli 100 Bin TL ihtiyaç kredisi kullanımında ise müşterilerin kredi taksitleri 5.303 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@