Halkbank'tan Konut Kredisi Destekli Satılık Kelepir Konutlar! Ankara'da 168 Bin TL'ye Ev Sahibi Olabilirsiniz!

Ev sahibi olmak isteyenler uygun fiyat imkanı sunan Halkbank cazip fiyatlarla insanları ev sahibi yapmayı sürdürüyor. Halkbank konut kredisi desteği ile hangi illerde kaç TL'ye ev satışı yapıyor?

Emlak Haberleri 17.05.2022 - 19:39 17.05.2022 - 19:39 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmak isteyenlere bir an önce ev almaları öneriliyor. İlerleyen aylarda ev fiyatlarının artacağı endişesiyle insanlar konut satın almak istiyorlar. Ancak emlak piyasasında fiyatlarla konutların yanına dahi yaklaşılmıyor.  Buna karşın alternatif olarak bankalardan konut satışı büyük bir imkan sağlıyor. Bankaların özel gerekçelerinden dolayı uygun fiyatlarla ev satışı yapmaları bu konuda ev sahibi olmak isteyenlerin yararlanabilecekleri önemli bir fırsat oldu.

KONUT FİYATLARINA BANKADAN SATIŞ ÖNLEMİ

Ev sahibi olmak isteyenler bankaların uygun fiyatlarla konut satışı yaptıklarını görünce bunun nedenini oldukça merak ediyorlar. Bankalar bu konutları yüksek kar amacıyla satışa çıkarmıyorlar. Çünkü bu konutlara bankaların bir yatırım amacı ile sahip olmadılar. Aksine müşterilere kullandırılan kredilerde ipotek konulan konutlar bankalar istemese de kredi borcunun ödenmemesi durumunda bankanın mülkiyetine geçiyor. Ancak burada kritik olan ise bankanın kredi zararına uğraması oluyor. Müşteriye verdiği krediyi nakit olarak geri alamayan bankalar bilançolarına bunu zarar olarak işlemek yerine bu yolla elde edilen evleri satıp nakit dönüşümünü sağlıyorlar. Bundan dolayı makul bir fiyat ile ev satışı yapılabiliyor. 

HALKBANK'TAN KONUT NASIL SATIN ALINIR?

Halkbank'tan konut satın almak isteyenler bunu nasıl gerçekleştirebileceklerini merak ediyorlar. Öncelikle Halkbank'ın gayrimenkul satış ilanlarının incelenmesi gerekiyor. Teklif verilmek istenen ilan tespit edilerek en yakın Halkbank şubesine gidilir. Burada yapılacak işlemlerle elde edilecek kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girip müşteri evi satın almak için teklif verir. Belirli bir süre sonunda da en yüksek teklifin sahibi evi satın alma hakkı elde eder. burada kritik olan ise bir ilana gelen teklif sayısının az olmasıdır. Az sayıda teklif gelirse konut fiyatı o kadar düşük olacaktır.

HALKBANK'TAN SATILIK KELEPİR KONUTLAR

halkbank satılık konutlar 1

Halkbank tarafından Ankara'nın Beypazarı ilçesinde çok sayıda konut satışa çıkarıldı. Buna göre 120 metrekarelik konut 245 Bin TL'ye, 113 metrekarelik konut 168 Bin TL'ye, 100 metrekarelik konut 168 Bin TL'ye, 118 metrekarelik konut 210 Bin TL'ye satılıyor.

halkbank satılık konutlar 2

Halkbank diğer şehirlerde de konut satışı yapıyor. Düzce Akçakoca'da 94 metrekare konut 240 Bin TL'ye, Sivas Merkez'de 115 metrekare konut 420 Bin TL'ye, Kırşehir Çiçekdağı'nda 171 metrekare konut 228 Bin TL'ye satılıyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@