Halkbank'tan Kredi Faizi Sürprizi, Bu Oran Başka Yerde Yok! Emeklilere 20 Bin TL Ucuz İhtiyaç Kredisi Veriliyor!

Emeklilere finansman desteği sağlayan Halkbank ucuz ihtiyaç kredisi vereceğini ilan etti. Faiz artışlarına inat Halkbank emekli müşterilere aylık yüzde 1,55 faizle ihtiyaç kredisi veriyor.

Finans 13.06.2022 - 18:00 13.06.2022 - 18:00 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ihtiyaç kredisi kullanımına dair talepler zirve yaptı. Ancak bankalar ihtiyaç kredisi faizlerini yüksek tuttukları için vatandaşlar ciddi maliyetlerle muhatap oluyorlar. Bu yüksek maliyetler vatandaşların ödeme gücünün ötesine geçerken özellikle emekli vatandaşlar bütçelerini nasıl toparlayabileceklerine dair kara kara düşünüyorlar. Geçim sıkıntısını en üst seviyede yaşayan emekli vatandaşlara beklenen haberi Halkbank verdi. Halkbank emeklilere ucuz ihtiyaç kredisi duyurusu yaptı. Peki Halkbank'ın ucuz ihtiyaç kredisi imkanından kimler, nasıl yararlanabilecekler? 

HALKBANK'TAN EMEKLİLERE ÖZEL FİNANSMAN DESTEĞİ

Halkbank'ın emekli müşterilerine özel olarak uygulamaya soktuğu ihtiyaç kredisi kasmpanyasının koşulları belli oldu. Buna göre emekli müşlteriler 36 aya kadar vade ile ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Bu ihtiyaç kredisi azami vade sürelerinde BDDDK'nın son kararına Halkbank aynı şekilde uyuyor. Bu kapsamda 50 Bin TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar vade ile, 50 Bin TL ile 100 Bin TL arasındaki ihtiyaç kredileri 24 aya kadar vade ile ve 100 Bin TL'nin üzerindeki ihtiyaç kredileri 12 ay vade ile veriliyor.

Halkbank'ın emeklilere yaptığı ihtiyaç kredisi faiz sürprizi ise büyük ses getirdi. Emekli müşteriler Halkbank'tan ihtiyaç kredisi çekmek istediklerinde aylık yüzde 1,55 oranında faiz ilşe karşılaşıyorlar. Bankacılık piyasasında şu anda bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi çekmenin imkansız hale geldiği bir dönemde Halkbank'ın ucuz kredi kampanyası büyük takdir topladı. 

Halkbank'ın emeklilere yaptığı ihtiyaç kredisi sürprizi bunlarla sınırlı kalmadı. Zorlu bir ekonomik süreçten geçilirken müşteriler çektikleri ihtiyaç kredilerini geri öderken zorluk yaşamasınlar diye Halkbank bazı tedbirleri de uygulamaya soktu. Bu kapsamda emekli müşteriler çektikleri ihtiyaç kredisinin geri ödemelerini kendi bütçelerine uygun bir ödeme planı ile yapabilme imkanına sahip oluyorlar. Halkbank müşterisi emekliler aylık eşit taksitli bir ödeme planı ile kredi borçlarını geri ödeyebildikleri gibi farklı bir ödeme planı da tercih edebiliyorlar.

20 BİN TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

emekli ihtiyaç kredisi halkbank

Halkbank'tan ihtiyaç kredisi kullanan emekli müşterilere banka aylık yüzde 1,55 oranında faiz uyguluyor. 36 ay vadeli 20 Bin TL ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda aylık kredi taksiti 776 TL olarak hesaplanıyor. Bu kullanılan kredinin toplam maliyeti ise 27.964 TL oluyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@