Halkbank'tan Verilen 6 Ay Geri Ödemesiz 3 Destek Kredisi Nakit Sorunlarını Tarih Yapıyor!

Halkbank tarafından kredi açıklaması yapılarak 6 ay anapara ödemesiz destek kredileri duyuruldu. 6 ay anapara ödemesiz destek kredileri kimlere, nasıl verilecek?

Finans 27.07.2021 - 01:35 27.07.2021 - 01:35 Engin Uzunoğlu

Pandemi sürecinde kamu bankalarının yoğun bir şekilde destek kredisi verilmeye devam ediliyor. Pandemi sürecinde yaşanan ekonomik olumsuzluklara karşı her türlü destek kredisi üreten bankalardan olan Halkbank şimdi de iş dünyasını desteklemeye başladı. 

Kadın Kooperatifleri için özel bir destek kredisi paketi hazırlayan Halkbank, kadın girişimcilerin finansmana ulaşmalarını kolaylaştırıyor. Kadın Kooperatiflerine üye olan kadın girişimcilere verilen bu destek kredileri ile üreten kadınlar teşvik edilmeye devam ediliyor. 

MAKİNE EKİPMAN ALIM KREDİSİ

Halkbank tarafından kadın girişimcilere verilen destek kredilerinden birisi de 1. el makine alım ihtiyaçlarının karşılanması için verilen kredidir. Bu kredi kapsamında Ticaret Bakanlığı'ndan hibe desteği alan kooperatifler için hibe desteğine konu olan fatura tutarının yüzde 25'ine kadar kredi veriliyor. Hibe desteği almayanlara ise yüzde 100 oranında kredi veriliyor. 

Azami kredi limiti hibe desteği alanlar için 50 Bin TL olurken hibe desteği alamayanlar için 200 Bin TL kredi verilebiliyor. Bu krediler 60 ay vadeli olurken ilk 6 ay da anapara ödemesi istenmiyor. Ödemesiz dönemin yalnızca faizleri tahsil ediliyor. 

halkbank destek kredisi

TİCARİ ARAÇ ALIM DESTEK KREDİSİ 

Kadın kooperatifleri ticari araç almak istediklerinde Halkbank'tan destek kredisi kullanabiliyorlar. Sıfır kilometre ticari araç alımında aracın fatura değerinin yüzde 80'i kredilendirilebiliyor. İkinci el ticari araç alımlarında ise aracın kasko değerinin yüzde 50'si oranında kredi kullanılabiliyor. 

Bu kredi türünde azami kredi tutarı 300 Bin TL olarak belirlendi. 60 ay vadeli olan bu kredi için de 6 ay anapara ödemesi istenmiyor.

İSTİHDAM DESTEK KREDİSİ 

Halkbank'ın kadın kooperatiflerine özel olarak oluşturduğu destek kredisi çeşitlerinden birisi de istihdam destek kredisi oldu. Buna göre şu anda 2 ve üzerinde çalışanı istihdam eden ve bunu SGK bildirgeleriyle belgeleyenler 6 ay içerisinde en az 2 ilave kadın istihdamı yapacağını taahhüt ederlerse krediden yararlanabiliyorlar. 

İlave istihdam kredisinde istihdam edilen kişi başına kredi miktarı belirleniyor. Bir ilave istihdam için azami 25 Bin TL destek kredisi kullanılabiliyor. Bu kredinin üst limiti iser 125 Bin TL olarak belirlendi. 6 ay anapara ödemesiz olan bu kredinin azami vade süresi 36 ay olarak belirlendi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@