Halkbank'tan Yüksek Kazanç Potansiyelli 100 Bin TL Altında Satılık Yatırımlık Arsalar!

Arsa yatırımı yapmak son dönemlerde oldukça yüksek kazanç getirmeye başladı. Halkbank uygun fiyatlarla arsa satışı yapıyor. İşte farklı illerde kazanç potansiyeli yüksek satılık yatırımlık arsalar...

Emlak Haberleri 15.11.2021 - 20:14 15.11.2021 - 20:14 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de gayrimenkul sektöründe yaşanan değişimler vatandaşların yatırım eğilimlerinde de farklılaşmayı beraberind egetirdi. Konut fiyatlarında yükselişlerle beraber kar marjının azalmasıyla gayrimenkul yatırımında ana odak noktası arsa yatırımlarına dönüştü. Arsa yatırımı yapanlar son 1 yıllık süreçte önemli kazançlar elde ettiler. Bunun için de yatırım potansiyeli olan ve uygun fiyata satılan arsalara ilişkin arayışlar çoğaldı. 

HALKBANK'TAN UYGUN FİYATLA ARSA SATIŞI

Halkbank tarafından çeşitli gayrimenkul satışları gerçekleştiriliyor. Bunların önemli bir kısmı da arsa satışları şeklinde oluyor. Bankanın mülkiyetinde bulunan arsalar oldukça uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. Bu arsalar için teklif veren vatandaşlar uygun maliyetlerle arsa yatırımı yapabiliyorlar. Ardından ise satın alınan arsalar değer kazanması bekleniyor. Değerini bulan arsalar sahiplerine çok önemli kazançlar getiriyor. 

NEDEN UYGUN FİYATA ARSA SATIŞI YAPILIYOR?

Türkiye'de bankacılık sistemi gereği vatandaşlar kredi kullanımlarında sahibi oldukları arsaları teminat olarak gösterebiliyorlar. Bu teminat karşılığında kullandırılan  kredilerin geri ödemelerinde sorun yaşanınca da bu arsaların mülkiyetleri bankalara geçiyor. Bankalar da bu arsaları satışa çıkararak kredi zararlarını karşılıyorlar. Uzun bir satış sürecini tercih etmeyen bankalar bundan dolayı da arsaların erken bir sürede satılabilmesi için uygun fiyatlar belirliyorlar. 

HALKBANK'TAN SATILIK KELEPİR ARSALAR

Halkbank tarafından Türkiye'nin farklı illerinde şu anda arsa satışı yapılıyor. EMlak365 okuyucuları için 100 Bin TL altı satış fiyatı belirlenen arsaları inceledik. Yayınlanan arsa satış ilanlarının dikkat çeken bazıları şu şekilde:

-Diyarkabır'ın Silvan ilçesinde 6.122 metrekarelik arsa: 44 Bin TL 
-Kütahya Merkez'de 129 metrekarelik arsa: 80 Bin TL
-Tokat'ın Pazar ilçesinde 2.298 metrekarelik arsa: 50 Bin TL 
-Mardin Kızıltepe'de 7.557 metrekarelik arsa: 77 bin TL
-Ankara Beypazarı'nda 130 metrekarelik arsa: 94 Bin TL 

halkbank arsa satış ilanları-2
-Bingöl Genç'te 391 metrekarelik arsa: 89 Bin TL
-Van Çatak'ta 16.034 metrekarelik arsa: 58 Bin TL
-Ağrı Merkez'de 123 metrekarelik arsa: 27 Bin TL
-Gaziantep Şehitkamil'de 153 metrekare arsa: 25 Bin TL 
-Yozgat Yerköy'de 452 metrekarelik arsa: 54 Bin TL
-Konya Akşehir'de 157 metrekarelik arsa: 61 Bin TL
-Bitlis Merkez'de 482 metrekarelik arsa 39 Bin TL

Gelişmelerden Haberdar Olun

@