Haluk Levent Duyurmuştu! 6 Bin TL Burs Başvurusu Nereden, Nasıl Yapılır?

Barınamayanlar hareketi ile adını duyurmaya çalışan üniversite öğrencileri için Haluk Levent burs vereceklerini duyurmuştu. 6 bin TL burs başvurusu nereden, nasıl yapılır?

Gündem 27.09.2021 - 16:00 27.09.2021 - 16:07 Gülcan Özer

Üniversitelerde yüz yüze eğitime geri dönüş yapılırken öğrenciler hem ucuz hem de boş kiralık ev bulmakta büyük sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Barınma sorunu yaşayan öğrenciler için belediyeler başta olmak üzere pek çok dernek yardım kampanyası başlatmıştı. 

Bunlardan biri de Haluk Levent'in kuruculuğunu üstlendiği Ahbap Derneği tarafından başlatıldı. Haluk Levent yapmış olduğu açıklamasında 500 öğrenciye 6 bin lira burs dağıtacaklarını duyurmuştu. Ahbap 6 bin lira burs başvuru ekranı açıldı! 

AHBAP BURS BAŞVURUSU NE ZAMAN 2021?

Ahbap 6 bin TL burs başvurusu başladı. Üniversite öğrencilerine yönelik olarak verilecek olan burstan ne yazık ki sadece 500 kişi yararlanabilecek. Kamu oyunda Ahbap olarak anılan Anadolu ve Barış Platformu tarafından verilecek olan burs için başvurular Ahbap Org internet sitesi üzerinden kabul edilecek. 

ahbap-platformu

Platformun resmi internet sitesi üzerinden siteye giriş yaptıktan sonra Konaklama Desteği Bursu yazan bölümü tıklayarak burs başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

6000-tl-burs

Ahbap Derneği kurucusu olan Haluk Levent sosyal medya hesabından dün yapmış olduğu açıklamasında "Üniversiteli kardeşlerim! Kaldığınız evin kirasını ödemekte zorlanıyorsanız, geçici olarak kaldığınız yer ekonomik durumunuzu zorluyorsa,kaldığınız yurt pahalı ise Ahbap Derneğine başvuran ilk etapta 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz. Başvurular yarın" diyerek başvuru ekranının bugün itibari ile açılacağını duyurmuştu. 

Haluk Levent bugün yaptığı yeni duyurusunda ise "Dün duyurusunu yapmıştık canlarım! Başvurular açıldı. Üniversiteli kardeşlerim, https go ahb app / uni - konaklama üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. İlk etapta istenilen tüm belge ve bilgileri yükleyen, şartlara uygun 500 öğrenciye 6’şar bin TL ödeyeceğiz" diyerek 500 öğrenciye 6 bin TL barınma yardımı yapacaklarını ilan etti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@