Haluk Özdil Altın Yorumu Son Dakika: Şu An Altın Bozdurmak Mantıklı Mı, Bu Seviyeden Gram Altın Alınır Mı?

Altın tahminleri bir bir tutan Haluk Özdil gram altının bin lirayı aşması ile beraber elinde altını olanlara kritik uyarıda bulundu. Altını olanlar ne yapmalı, altın bozdurmalı mı, bozdursun mu?

Finans 20.12.2021 - 11:30 20.12.2021 - 11:30 Gülcan Özer

Küresel piyasalarda ons altının uzun bir aradan sonra ilk kez 1800 dolar seviyesini aşması, iç piyasada ise dolar kurunun 17.25 TL seviyesini aşarak yeni haftaya yükselişle başlaması gram altında yeni rekoru da beraberinde getirdi. Gram altının fiyatı 1000 TL seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırarken çeyrek altının fiyatı da bin 700 TL seviyesini aşarak tüm zamanların rekorunu kırmıştı. 

Yaşanan yükselişin ardından elinde altını olanlar "altın bozdurmak için doğru zaman mı, elinde altını olanlar ne yapmalı, altın bozdurmalı mı?" gibi sorulara yanıt aramaya başlamıştı. Altını olanlar yükselen fiyatları fırsata çevirmek isterken altın almak isteyen kişiler ise "bu fiyatlardan altın alınır mı?" sorusunun yanıtını araştırıyordu. Konu hakkında kritik açıklama başarılı tahminleri ile adını duyuran Haluk Özdil'den yapıldı. 

ŞU AN ALTIN BOZDURMAK MANTIKLI MI, ELİNDE ALTINI OLANLAR NE YAPMALI?

Altın fiyatları tahminleri bir bir tutan ve gram altının fiyatı için 1000 TL seviyesini ilk kez telaffuz eden Haluk Özdil ortalığın fena karışacağını belirterek parası ve altını olan herkesi uyardı. Gram altın fiyatının bu sabah açılışta son derece sert bir gün başlangıcı yapması ve 1000 TL seviyesini aşması ile gözler altın fiyatlarına çevrilmişti. 

altın fiyatlarında son durum 20 aralık

Altın fiyatlarında yaşanan yükselişin ardından piyasayı değerlendiren Haluk Özdil altın fiyatları için bin liralık hedefte kendisinin 2022 yılının Mart ayını işaret ettiğini, yaşanan sert yükselişin ve 4 günlük hızlı çıkışın normal olmadığını belirterek "Yapılan alımlar panik alımlarıdır. Piyasalarda yaşanan bu hızlı yükselişin ardından 14 günlük bir tedirginlik süreci yaşanabilir. Esnafınızı, mahallenizi de düşünün. Hayat sürüyor. Kimse can derdinde değil. 

Kapitalist sistem insanın kanını emmek üzere kurulmuş bir sistemdir. Refah payının tüm kitlelere yayılmasını sağlayacak bir sistem geliştirilmelidir. Orta sınıf giderek dar gelire doğru kayıyor. Sakın elinizdeki fiziki altını satmayın, elinizden çıkarmayın.  

haluk özdil altın tahmini

BU SEVİYELERDEN ALTIN ALINIR MI, GRAM ALTIN YATIRIMI İÇİN DOĞRU ZAMAN MI?

Banka hesaplarında tutulan altınlar piyasada şişkinlik yaratıyor. Birkaç gün bekleyin ve önünüzü görün. Hala Türk Lirası'da kalan kişiler de birkaç gün beklemeli. Herkes sakin olsun" diyerek hem alım, hem de satım yönünde beklenmesini tavsiye etti. 

NOT: Burada yer alan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Yapılan açıklamalar Haluk Özdil'in kendisine ait olup, yatırım tavsieyis olarak değerlendirilemez.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@