Hasankeyf'te "Butik Otel" Açılıyor

Batman Hasankeyf’te bulunan mağara otelin yaz mevsiminde açılacağı duyuruldu. Bölgedeki diğer mağaraların da turizme kazandırılacağı açıklandı.

EMLAK HABERLERİ 22.05.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:15

Batman Hasankeyf’te bulunan mağara otelin yaz mevsiminde açılacağı duyuruldu. Bölgedeki diğer mağaraların da turizme kazandırılacağı açıklandı.

Hasankeyf ilçesinde yer alan mağaraların turizme kazandırılması amacıyla start verilen ‘Üçyol Ekolojik Köy Projesi’ kapsamında sona gelindi. Hasankeyf Kaymakamı Haluk Koç, “Yazın ortalarında butik mağara otelini devreye almış olacağız. Bu sayede hizmete de açılmış olacaktır” dedi.Projenin başarılı bir şekilde devam ettiğini söyleyen ilçe belediye başkanı Abdulvahap Kusen ise yaptığı açıklamada şu sözleri sarf etti; “Hasankeyf bölgesi mağara kentlerin başkenti olarak bilinmektedir. Zaten bu proje başarılı olursa bölgedeki 6 bin mağarayı da bu şekilde kullanıma açmak fikri düşünülebilir.Kapadokya bölgesinde yer alan butik otellerin örnek alınarak hazırlanmaya başlandığı bu otellerde müşterilere sadece konaklama hizmeti sunulmayacak. Hobi bahçeleri, yürüyüş yolları ve organik tarım gibi farklı seçeneklerin olacağı da belirtiliyor.Kaymakam Haluk Koç, bölgedeki mağaranın otel halini almasında tarihi eserlere herhangi bir hasar verilmediğini ve kalan süreçte de mimariye zarar vermeyen taşların kullanıldığını söyledi. Artık çalışmalarda da sona gelindiğini ifade eden Koç, “Turistlere hizmet edecek yeni bir mekanımız olacak. Tefrişat işlemlerinden sonra yaz ortası gibi hizmete açmış olacağız.” şeklinde konuştu.

 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@