Hastane, Okul, Valilik, Belediyeler TYP İş İlanı Arayanlar! Bu Şehirlerde 08.30 - 17.30 Çalışacak İşçiler Alınacak

TYP kapsamında işçi alımı yapılacak. Çok sayıda şehirde yapılacak TYP personel alımları için başvurular İŞKUR'da devam ediyor. TYP kapsamında çalışacaklar için kurumların duyuruları ve başvurular.

Emlak İş İlanları 08.02.2022 - 12:14 08.02.2022 - 12:14 Mustafa Karagöz

Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında işe girmek isteyenler için şubat ayı duyuruları geldi. 

Hastanelerde, okullarda, belediyelerde, valiliklerde görevlendirmek üzere yayımlanan TYP iş ilanlarına başvuru yapacak olanlar için hem başvuru tarihlerini hem şartları hemde diğer detayları aktarıyoruz. 

TYP İŞ İLANLARI 9-11 ŞUBAT DUYURULARI İL İL LİSTE

TYP kapsamında kamu kurumlarında çalışmak isteyenler için sağlanması gereken bazı şartlar var. Bu şartlar Türkiye İş Kurumu üzerinden ilan edilirken adayların tamamının sağlanması gerekiyor.

İşte 2022 TYP İş İlanlarına başvuru yapacaklar için sağlanması gereken şartlar;"Türkiye İş Kuruma kayıtlı işsiz olmak, TYP iş ilanlarına 18 yaşını tamamlamış olan adaylar başvuru yapabilir, TYP iş ilanları için ayrıca adayların emekli ve malul aylığı almıyor olmaları gerekiyor, Örgün öğretimde öğrenci olanlar iş ilanlarına başvuru yapamazlar. Açıköğretim ve açık lise öğrencileri hariç, Çalışma sonucu elde edilen hane gelirinin net asgari ücretin 1,5 katını aşmaması"

Bu şartların dışında ayrıca TYP ilanları için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar da bulunuyor. 

İŞKUR bu özel durumlara ilişkin bu uyarılarda İŞKUR tarafından düzenlenen bir kurs veya programdan ararlanmış olan işsiz 6 ay geçmeden TYP’ye başvuramaz, açıklamasında bulundu. Bunun dışında mazeretsiz İŞKUR TYP işinden 2 yıl duyurulardan yararlanamazlar. Ayrıca evam ettiği bir TYP ile mazeretli ya da mazeretsiz ilişiği kesilen katılımcı aynı TYP’ye tekrar katılamazlar. 

TYP İŞ KOLLARI 2022 UYGULAMA ALANLARI

Farklı illerde yer alan iş ilanlarına başvuru yapmak isteyecek olan işsiz vatandaşlar aşağıda yer alan uygulama alanlarından birine başvuru yapabilirler. Adaylar çalışacakları kadroyu iş başvuru esnasında kamu kurumunun duyurusuna göre seçecekler. 

* Çevre temizliği

* Kamusal altyapının yenilenmesi

* Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda çevre düzenlemesi

* Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi okullarda bakım onarım ve temizlik işleri yapılması

* Restorasyon, tarihi ve kültürel mirasın korunması

* Ağaçlandırma

* Park düzenlemeleri

* Vadi ve dere ıslahı

* Erozyon engelleme çalışmaları

İŞ İLANLARINA ULAŞMAK İÇİN

TYP iş ilanlarına ulaşmak için İŞKUR anasayfasına gidin. Daha sonra İŞKUR'un web sitesinde yer alan Toplum Yararına Programlar sekmesine tıklamak gerek. Ardından yukarıda yer alan ekran çıkacak. Ardından kendi şehrinizi seçin ve arama butonuna basın. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@