Hastanelerin, Okulların Dükkanları Kiralanıyor! Belediyeler İhale İlanlarını Yayımladılar

Farklı illerde yer alan kamuya ait iş yerleri ile dükkanların kiralanması için ihale ilanları yayımladılar. 4 Ekim ile 10 Ekim arasını kapsayan yeni duyurular ve ihale bilgileri isteklilere duyuruldu.

Emlak Haberleri 04.10.2021 - 08:49 04.10.2021 - 08:49 Mustafa KARAGÖZ

Kamu kurum kuruluşları mülkiyeti kendi üzerlerinde olan işyeri, dükkan, mağaza, ofis ve benzeri ticari amaçlı alanların kiralanması için ihale ilanlarına çıktılar. Yeni ayın girmiş olmasıyla birlikte yenilenen kiralık işyeri ilanlarında çok sayıda şehir için duyuru bulunuyor. 

BELEDİYEDEN KİRALIK İŞYERİ İLANLARI 4 EKİM - 10 EKİM

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan duyurularda farklı özelliklerde sahip işyerlerinin en az 1 yıl olmak üzere kiralanacağı ilan edildi. Belediyeler bu süreci işyerinin durumuna göre 3 yıl, 5 yıl yada 10 yıl olarak belirleyebiliyorlar. Belediyeler başta olmak üzere kiralık işyeri ilanları iş merkezlerinde, şehir içinde, okullarda, hastanelerde, üniversitelerde ve benzeri alanları kapsıyor. 

Kiralık İşyeri İlanı Olan Şehirler

Kiralık işyeri olan duyuruların listesinin bir bölümünü aşağıda paylaşıyoruz. Başta Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere çeşitli iller için ilanlar bulunuyor. 

kiralık işyeri ilanları 4 ekim - 10 ekimkiralık işyeri ilanları 4 ekim - 10 ekim 4kiralık işyeri ilanları 4 ekim - 10 ekim 3kiralık işyeri ilanları 4 ekim - 10 ekim 2

Yukarıda tabloda yer alan duyurular güncel ilanların küçük bir bölümünü oluşturuyor. Şu anda kiralık işyeri ilanları sayısı 100'den fazla duyurunun üzerinde. Tüm illeri görüntülemek yada kendi şehriniz için ilan olup olmadığını sorgulamak için Basın İlan Kurumu (ilan gov.tr) adresini kullanabilirsiniz. 

KİRALIK İŞYERİ İLANLARI İÇİN İHALE SÜRECİ

Belediyeler yada diğer kamu kurumlarından yayımlanan kiralık işyeri ihalelerine katılmak için ilk işlem başvuru sürecinin tamamlanması olacak. 

İhale ilanı yayımlayan kurumlara gidecek olan vatandaşlar ihaleye katılmak için açıklanan başvuru ücretini (geçici teminat bedelini) ödeyecekler. Bu ücret belediye tarafından belirlenir ve belediye hesabına ödenir. Başvuru ücretini ödeyenler daha sonra nüfus cüzdanı, vekaletname gibi evrakları tamamlayacaklar ve başvurularını tamamlayacaklar. 

Başvuruların tamamlanmasının ardından ise ilan edilen tarihte ihalelere katılıp kiralık dükkanlar için teklifler sunulacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@