Hatay Antakya Millet Bahçesi İhalesi Bugün TOKİ Tarafından Yapılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hatay ili Antakya Millet Bahçesi ihalesi bugün gerçekleştirilecek. İhalenin ardından ihaleyi kazanan firma Antakya Millet Bahçesi'nin yapımına başlayacak.

Toki 25.06.2021 - 06:00 25.06.2021 - 06:00 Serhat Karaman

Türkiye'de Millet Bahçesi yapım ihaleleleri gerçekleştirilmeye devam ediliyor. Ülkenin önemli vizyon projelerinden olan Millet Bahçesi projeleri hız kesmeden sürüyor. Bugün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Hatay Antakya Millet Bahçesi'nin ihalesi gerçekleştirilecek. 

İHALE SAATİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Antakya Millet Bahçesi ihalesi kapsamında Millet Bahçesi, Millet Bahçesine Ait Sosyal Donatıların İnşaatıi Altyapı ve çevre düzenlemeleri yaptırılacak. TOKİ tarafından verilen bilgilere göre 25 Haziran 2021 saat 14:00 yapılacak olan ihalede teklifler elektronik ortamda EKAP üzerinden kabul edilecek. İhalede açık teklif usulü uygulanacak. 

ANTAKYA MİLLET BAHÇESİ İHALE ŞARTLARI

Antakya Millet Bahçesi ihale şartları Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından açıklandı. Buna göre konvansiyonel kalıp sistemi ile 1.140 metrekarelik inşaat alanına sahip sosyal donatılar ile toplam 46.554 metrekarelik alanda Antakya Millet Bahçesi inşaatı yapılacak. İhaleyi kazanan firme yer tesliminden itibaren 300 gün içerisinde inşaatı bitirmek zorunda olacak. TOKİ tarafından yer teslimi ise sözleşmenin imzalanmasının ardından 10 gün içerisinde yapılacak. 

İhaleye katılacak olan istekliler Antakya Millet Bahçesi için teklif ettikleri tutarın en az yüzde 3'ünü geçici teminat olarak ödeyecekler. İhale bit bütün oalrak yapılacak. İhaleyi kazanacak olan firma veya kişi Antakya Millet Bahçesi'nin tüm işlerini üstlenecek.  İhaleye konsorsiyum olarak teklif verilemeyecek. İhalede aşırı düşük teklif verenlerin teklifleri teklif sınır değerinin altındaysa herhangi bir açıklama istenmeden direkt olarak reddedilecek. İhaleye katılım gösterecek olanlar tekliflerini anahtar teslimi götürü bedel üzerinden verecekler. İhale sonucunda imzalanacak olan sözleşmede de bu esas uygulanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@