Havalimanı Taksicileri 3 Dil Konuşacak! Araçlara Cihazlar Takılıyor

Yeni havalimanında taksiciler daha iyi hizmet verecek. Araçlara takılacak cihazlar sayesinde yolculara 3 dil desteği sunuluyor.

Gündem 27.04.2019 - 14:37 15.07.2021 - 00:16 Serhat Karaman

Yeni havalimanında taksiciler daha iyi hizmet verecek. Araçlara takılacak cihazlar sayesinde yolculara 3 dil desteği sunuluyor.

Havaalanında çalışan taksi araçlarına özel olarak takılacak cihazlarla birlikte taksiciler iletişim çok daha güçlü olacak.Turistlere Türkçe İngilizce Arapça destek verilecek. İstanbul Havalimanı açıldığı günden bu yana Türkçe Arapça ve İngilizce nereye gitmek istersiniz şeklinde sorular sormaya başlanacak. İstanbul Havalimanı taksiciler Kooperatifi ve ile yönetimi işbirliği ile hazırlanan yeni sistemde cihazlar taksilere takılıyor. İstanbul havalimanında toplamda 660 ticari taksiye takılacak olan cihaz sayesinde müşterileri memnun etmek için standart düğün yüksek çalışmalar devam ediyor. İstanbul Havalimanı taksiciler Kooperatifi yönetimi ile birlikte hazırlanan projede Türkçe Arapça ve İngilizce nereye gitmek istiyorsunuz şeklinde sorular sorulacak sorulara yönelik cihaz takılma işlemleri başladı ve bir bir buçuk ay içerisinde tüm araçlara bu cihazlar takılarak müşteri memnuniyeti yükseltilecek.Yeni uygulama hakkında bilgi veren ve açıklamalar yapan İstanbul Havalimanı taksiciler Kooperatifi başkanı Fahrettin Can da yeni uygulamanın İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapıldığını ve entegre edildiğini söyledi. Yolcular araçlara bindikten sonra ininceye kadar bu sistem sayesinde çağrı merkezi tarafından takip altında olacak araçlarda kameralarda var yolcularımız bu uygulamayı cep telefonunda indirerek istedikleri zaman kullanabilecekler. Takılan cihazlar ile birlikte Türkçe Arapça ve İngilizce yolcular nereye gitmek istediklerini farklı dillerde söyleyebilecek. Cihazlar şu anda ülkemizde ilk kez kullanılıyor ve son teknoloji ile hazırlandı. Şoför arkadaşlar da aracı kullanmaya başlamadan önce ehliyetlerine taksimetreye okutacak ve sistem arkadaşı tanımladıktan sonra aracı kullanabilecek.


Gelişmelerden Haberdar Olun

@