Hayalet Şehir Kapalı Maraş Bölgesi İçin 10 Milyar Dolarlık Yatırım Gündemde!

Hikayesi ile büyük yankı uyandıran Hayalet Şehir Kapalı Maraş Bölgesi hakkında düzenlenen toplantı sonrası tüm senaryolar masaya yatırıldı.

EMLAK HABERLERİ 17.02.2020 - 10:11 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Hikayesi ile büyük yankı uyandıran Hayalet Şehir Kapalı Maraş Bölgesi hakkında düzenlenen toplantı sonrası tüm senaryolar masaya yatırıldı. Bölgedeki envanter çalışmaları tamamlanırken yapılacak olan yatırım tutarı da belirlendi. Detaylar haberimizde...

1974 yılından önce dünyanın en önemli turizm merkezleri arasında yer alan Maraş Bölgesi alınan karar kapsamında kapatılmıştı. TURİZM MERKEZİNİN YENİLENMESİ İÇİN 10 MİLYAR DOLARLIK YATIRIM YAPILMASI GEREKİYOR!Hafta sonu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında düzenlenen toplantı sonrası yaşanan gelişmeler kamuoyu ile paylaşıldı. Kapalı Maraş toplantısı sonrasında bölgenin hayalet şehir vasfından kurtularak yeniden turizme kazandırılması için uygulanacak olan planlar masaya yatırıldı. Bölgede bulunan 4 bin 700 konut, 105 otel ve 100 eğlence merkezinin yenilenmesi gerekirken buna dair envanter çalışmaları da yapıldı. Envanter çalışmalarına göre bölgede yer alan çok sayıda gayrimenkul kıbrısta bulunan vakıflara ait. Ancak bölgede Rumlara ve İngilizlere de ait olan taşınmazlar bulunuyor. TAŞINMAZ MAL KOMİSYONU KURULACAKSöz konusu bölgede yer alan taşınmazlar için Maraş' bölgesinde taşınmaz mal komisyonu kurulacak. Bu süreçte bölgede taşınmazı olan kişilerden ve bunların mirasçılarından komisyona başvuruda bulunmaları istenecek. İade, takas ya da komisyon karşılığında taşınmazlar için alınacak olan kararlar belirlenecek. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@