Hayali Ev Satışı İle Topraktan Daire Satışı Vaadinde Bulunan Konut Dolandırıcıları 3 Milyon Liralık Vurgun Yaptı!

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşı gözüne kestiren konut dolandırıcıları her geçen gün yeni mağdurlar yaratmaya devam ediyor.

EMLAK HABERLERİ 08.12.2019 - 20:00 15.07.2021 - 00:11

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşı gözüne kestiren konut dolandırıcıları her geçen gün yeni mağdurlar yaratmaya devam ediyor. Hayali ev satışı ile 3 milyon liralık vurgun yapıldığı ortaya çıktı. Vatandaşların iddialarına göre emlakçı ile müteahhit bir oldu topraktan daire satışı vaadi ile dolandırıcılık yaptı.

Düşen konut kredisi faiz oranları ile beraber vatandaş yeniden konutta alıma yönelirken yaşanan talep artışı dolandırıcıların da iştahını kabarttı. Ev sahibi olmak için varını yoğunu ortaya koyan vatandaşı gözüne kestiren dolandırıcılar hayali ev satışı ile 3 milyon liralık büyük bir vurguna imza attı. Ev Sahibi Olmak İsterken Ellerindeki Avuçlarındakinden Oldular! Show TV tarafından yapılan habere göre söz konusu dolandırıcılık olayı İstanbul Sancaktepe'de yaşandı. İstanbul Sancaktepe'de topraktan daire satışı vaadi ile emlakçı ile müetahhit bir olarak ev almak isteyen kişileri dolandırdı. Dolandırıcılara parasını kaptıran vatandaşlar göz yaşları içerisinde yaşadıklarını anlatırken topraktan daire alanlar ile inşaatın ilerlemesi ile daireyi görerek satın alanlar bir süre sonra tapularını alamadıkları için tedirginlik yaşamaya başladı. Sürekli olarak "eviniz hazırlanıyor, bitmek üzere" gibi sözlerle oyalandıklarını belirten konut mağdurları bir süre sonra tapularını almak için baskı yapmaya başladı. Vatandaşı Ucuz Ev Vaadi İle Kandırdılar! Dolandırıcıların kurbanı olan vatandaş yapmış olduğu açıklamasında "250 bin liralık evi 200 bin liraya vereyim dediler. 100 bin lirasını nakit ver kalan 100 bin lirasına senet yapalım, dediler. 100 bin lira nakit verdik. Kalan 100 bin liralık senedi de ortadan kaybolduktan sonra icraya veriyor" diyerek almadıkları ev nedeni ile icralık olduklarını açıkladı. Eve bakmak için gittiklerinde kendilerine satılan konutun bir başkasına daha satıldığını öğrendiklerinde büyük şok yaşayan vatandaşlar emlakçı ile ortaklık kuran müteahhit aynı daireyi 10 kişiye sattıklarını iddia ederek müteahhitin ve emlakçının yakalanmasını istedi. Emlak365.com 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@