Hayat Sigortası Yaptırana İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı için İndirim Haberi Geldi

İş Bankası konut kredisi paketinde hayat sigortası yaptıran müşterilerine cazip kredi faiz oranları sunmaya devam ediyor.

KONUT KREDİSİ 08.02.2019 - 11:18 15.07.2021 - 00:17 SERHATMEDYA

İş Bankası konut kredisi paketinde hayat sigortası yaptıran müşterilerine cazip kredi faiz oranları sunmaya devam ediyor.

İş Bankası konut kredisi faiz oranları için hayat sigortası yaptıran müşterilerine yeni bir indirim haberi verdi. Konut Kredisinde Hayat Sigortası Zorunlu Mu?Konut kredilerinde hayat sigortası için yasal bir zorunluluk bulunmuyor. Ancak bazı bankalar konut kredisi yaptırmak istemeyen müşterilerine kredi onayı vermeyerek bu sigortayı zorunlu hale getirebiliyor. Konut Kredisinde Hayat Sigortası Ne İşe Yarar?Türkiye'de hayat sigortası ne yazık ki Avrupa ülkelerine oranla son derece az ilgi görüyor. Genelde 10 yıl vadeli yani oldukça uzun süreli kullanılan konut kredilerinde hayat sigortası, kredi çeken kişinin ölmesi durumunda devreye giriyor. Kredi çeken kişinin vefat etmesi durumunda hayat sigortası poliçesi devreye giriyor ve poliçeden kalan kredi borcu kapatılıyor. Hatta ölen kişinin o tarihe kadar yapmış olduğu kredi taksit ödemeleri de ölen kişinin mirasçılarına iade ediliyor. Yani hem miraçılar büyük bir borç yükünden kurtuluyor hemde o tarihe kadar ödenen kredi taksitlerini geri alma hakkı kazanıyor. Bankalar hayat sigortası ile alacaklarını güvence altına alırken kredi kullanan kişiler ise sevdiklerini ve mirasçılarını koruma altına almış oluyor. İş Bankası Konut Kredisi Hesaplama 

Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@