Hayatını kaybeden ünlü şair Bülent Parlak kimdir, kaç yaşında, ölüm nedeni ne?

Ünlü şair Bülent Parlak hayatını kaybetti. Haberin duyulmasının ardından Bülent Parlak'ın ölüm nedeni ve hayatı merak edildi.

Gündem 19.04.2022 - 16:02 19.04.2022 - 16:02 Büşra Uluşen

İzdiham dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olan Bülent parlak hayatını kaybetti. Ünlü şairin vefat haberi, İzdiham dergisinin sosyal medya hesabından yapılan paylaşım ile duyuruldu. Paylaşımda 'Şüphesiz biz Allah'a aitiz ve şüphesiz ona döneceğiz ' anlamına gelen 'İnna Lillahi ve İnna İleyhi Raciun ' ifadeleri kullanıldı. 

Vefat haberi duyurulan Bülent Parlak'ın kim olduğu ve ölüm nedeni ise birçok kişi tarafından merak ediliyor. 

Bülent Parlak kimdir?

Bülent Parlak, 5 Ekim 1979 tarihinde Malatya'da doğmuştur. Babasını 6 yaşında, annesini ise 19 aşında kaybeden Parlak, ilk ve orta öğrenimini birincilik derecesiyle Malatya'nın Konak beldesinde tamamlamıştır. 

İstanbul Üniversitesi iletişim Fakültesi'ni kazanarak İstanbul'a gelen Parlak, bir yıl sonra maddi yetersizlikler nedeniyle okulu bırakmıştır ve daha sonra staj yaptığı gazeteni reklam servisinde çalışma hayatına başlamıştır. 

Yeniden üniversite sınavlarına hazırlanan Parlak, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi'ni kazanmıştır. Ancak evli ve çocuklu olduğu için İstanbul'da çalışan Parlak, Samsun'a gidip gelmekte zorlandığı için üniversiteyi 7 yılda bitirmiştir. 

bulent-parlak

Lisans eğitimini tamamladıktan sonra otel ve mobilya dükkanı işletme, dershane açma gibi işlere girişmiş ancak bu işlerde başarı elde edememiştir. 

şiir yazmaya ilkokul yıllarında başlayan Parlak, üniversiteyi bitirene dek şiirden uzak durmuştur. Şair, yıllar sonra ortaokul öğretmeninin teşviki ile yeniden şiir yazmaya başlamıştır. 

Bir gün bir adisyon kağıdı üzerine yazığı şiirini Dergah dergisine gönderen Parlak'ın bu şiirle birlikte birçok eseri 2005yılından itibaren Dergah dergisinde yayımlanmıştır. Mustafa Kutlu tarafından da destek gören şair, 2007 yılında 'izdiham.com' adlı bir edebiyat sitesi açmıştır. Edebi hayatına ağırlık veren Parlak, Dergah dergisinde yayımlanan şiirlerini de bir kitapta toplamıştır. İzdiham dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni olan Parlak, 19 Nisan 2022 tarihinde hayatını kaybetti.

Bülent Parlak neden öldü, ölüm nedeni ne?

İzdiham dergisinin kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni 43 yaşındaki Bülent Parlak'ın kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiği bilgisi paylaşıldı. Bülent Parlak'ın vefatı sevenlerini yasa boğarken, İletişim Başkanı Fahrettin Altun da sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak sevenlerine baş sağlığı diledi. 

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@