Hazine Arazisi Kiralamak İsteyenlere Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Müjde! Milli Emlak 2022 Ecrimisil Ücreti İndirildi

AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan çiftçilere müjde verdi. Milli Emlak tarım arazisi kiralama ücretlerine indirim yapıldı. Hazine arazisi kiralama ücreti 2022!

Emlak Haberleri 04.01.2022 - 15:28 04.01.2022 - 16:11 Gülcan Özer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Gündeme dair son konuları değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda çiftçilere bekledikleri müjdeli haberi verdi. 

Mülkiye'ti hazineye ait olan çiftçilere kiraya verilen tarım arazileri için belirlenen yıllık kira bedeli hakkında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan 2022 senesi için ödenecek olan ücrete indirim yaptıklarını duyurdu. Hatırlanacağı üzere AK Parti tarafından yapılan yasal düzenleme ile Hazine'ye ait olan tarım arazileri Milli Emlak üzerinden çiftçilere kiraya verilmeye başlanmıştı. 

MİLLİ EMLAK TARIM ARAZİSİ HAZİNE ARAZİLERİ YILLIK KİRA ÜCRETİ 2022 KAÇ TL OLDU?

Çiftçilerin 2022 senesi için beklemiş oldukları açıklama geldi.  AK Parti İl Başkanları Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Emlak tarafından kiraya verilen ve mülkiyeti Hazine'ye ait olan tarım arazilerinin yıllık kira bedelleri hakkında yapmış olduğu açıklama ile "Hazineye ait tarım arazilerini kullanan çiftçilerimizin bu yerlerin yarısını ecri misil kiralayabilmesini zaten sağlamıştık. Şimdi yeni bir kararlar 55 bin çiftçinin yıllık kira bedellerini yüzde 22'den yüzde 9'a indiriyoruz. Bu uygulamadan yeni hazine arazisi kiralayacak çiftçiler de yararlanabilecek" diyerek 2022 senesi için belirlenen kira bedelini duyurdu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile 55 bin çiftçinin beklemiş olduğu 2022 senesi rakamı belirlenirken zam yapılması beklenen ücretlere böylelikle indirim yapılmış oldu. Yeni hesaplama ile Hazine Arazisi ve tarım arazisi kiralama bedeli için uygulanan yıllık kira bedeli yüzde 22 seviyesinden yüzde 9 seviyesine çekilmiş oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@