Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan Son Dakika Faiz ve Enflasyon Açıklaması!

Son dönemde düşmeye devam eden faiz oranları hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu, peş peşe müjdeler verdi! Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Finansal Kurumlar Birliği’nin 7.

EKONOMİ 05.07.2019 - 11:19 15.07.2021 - 00:15 SERHATMEDYA

Son dönemde düşmeye devam eden faiz oranları hakkında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak önemli açıklamalarda bulundu, peş peşe müjdeler verdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Finansal Kurumlar Birliği’nin 7. Olağan Genel Kurulu'nda yapmış olduğu konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Enflasyonda Düşüş Hızlanarak Devam Edecek!YEP hedeflerinin de üzerine çıkılacağını belirten Bakan Albayrak ekonomide yeni dönemin Türkiye için çok daha iyi geçeceğini söyledi. Türkiye'nin kredi risk puanı olan CDS puanı hakkında yaşanan düşüşe dikkat çeken Bakan Albayrak enflasyon oranlarında yaşanan düşüşün dikkat çekici olduğunu söyleyerek "Yılın ikinci yarısı ile birlikte toparlanma süreci hızlı bir şekilde başladı.Özellikle "Türk Lirası değer kazanıyor iyi, değer kaybediyor bu çok kötü" söylemlerinde bulunmamak lazım. CDS'lerde 120 puan düşüş gözlemledik. Tahvil faizinde 350 baz puan iyileşme gözlemledik. Piyasa göstergelerinin yanında somut iyileşmeleri de görüyoruz.Bugün Haziran ayı itibariyle yıllık hedeflediğimiz rakamın altında 15.7 enflasyonu görmüş olduk. Finansal saldırıların yapıldığı Ağustos ayı öncesine enflasyonu getirmiş olduk. Çekirdek enflasyon göstergelerinin genel anlamdaki iyileşmesini sürdürdüğünü görüyoruz.Enflasyon oranının çok düşük seviyelere gerileyeceğini ve yılın ikinci yarısında tek haneye yakınsayacağını söyleyebiliriz. 2019 yıl sonu enflasyon oranının yüzde 15.9 hedefinin altında gerçekleşeceğini söyleyebiliriz" dedi. İstanbul Finans Sistemi 2021 Yılında Hayata Geçirilecek İstanbul Finans Merkezi projesi hakkında da bilgi veren Bakan Albayrak hedeflerinin projeyi 2021 yıl sonuna kadar tamamlamak olduğunu söyleyerek projenin hayata geçirilmesi ile beraber artık İstanbul'un büyük bir finans merkezi haline geleceğini söyledi. Emlak365.com
Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@