Hazine ve Maliye Bakanı Döviz Açıklaması Yapıp Zarar Eden Küçük Yatırımcılar Dava Açsın Dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den yine döviz açıklaması geldi. Bakan Nebati döviz için ne söyledi? İşte Türkiye'nin konuştuğu kritik açıklamalar...

Hazine ve Maliye Bakanı Döviz Açıklaması Yapıp Zarar Eden Küçük Yatırımcılar Dava Açsın Dedi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Döviz kurları ile alakalı olarak geniş yorumlar yapan Bakan Nebati, kurların kontrol altında olduğunu söyledi.

Sözlerinin sürekli olarak çarpıtıldığını söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Türkiye'de cımbızlama bir gelenek haline geldi. 2 kelime alıp onu söylediniz diyorlar. Onlar ne söylerlerse söylesinler ekonomide her şey kontrol altındadır. Vatandaşımız da zarar etmemektedir. Bundan daha ötesi yok." dedi.

VATANDAŞIMIZ ZARAR ETMİYOR!

Kur destekli mevduat hesaplarının vatandaşlara güvence verdiğini söyleyen Bakan Nureddin Nebati, "11,5 TL'den dolarını bozdurup mevduata yatıran vatandaşımız dolar yükselince zarar etti mi? Kafasında herhangi bir soru işareti var mı? Vadeli TL mevduatı olanlar bu dolar kuru yükselişlerinden etkilenmeyecekler. Dolar çıkmış veya inmiş onların zarar edeceği bir durum yok. Vatandaşımız bu sistemle finansal güvenceye de kavuşmuştur." ifadelerini kullandı.

KUR DENGESİNİ BULACAK

Dolar kurundaki yükselişlerin endişeye neden olmaması gerektiğini söyleyen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, "Dolar kurunda bugün yükselişler oldu. Ancak endişelenecek bir durum yok. 18 TL'nin üzerinden sert şekilde düşmüş bir kurdan bahsediyoruz. Bunun salınımlarının olmamasını beklemek doğru değil. Bu yükselişler bizim de tahmin ettiğimiz yükselişler. Ancak her şey kontrol altında. Dolar kuru böyle böyle kendi dengesini bulacak." şeklinde konuştu.

ZARAR EDEN KÜÇÜK YATIRIMCI DAVA AÇSIN

Küçük yatırımcılar üzerinde büyük bir oyun oynandığını söyleyen Bakan Nureddin Nebati, "Tamamen psikolojik bir harp yaptılar ve küçük yatırımcılara zarar verdiler. Küçük yatırımcıyı panik halinde döviz almaya yönlendirdiler. Yüksekten dolar alan küçük yatırımcı bugün büyük bir zarar içerisinde kendisini buldu. ben bu küçük yatırımcı dediğimiz vvatandaşlarımıza bir öneride bulunuyorum. Kim onlara döviz gidiyor, tedbir alın diyerek döviz alımlarını yönlendirmişlerse onlar hakkında dava açsınlar." dedi.

SONRAKİ HABER