Hazine Ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Memur Ve Emekli Maaş Zamları İçin Zam Oranını Açıkladı!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati TBMM’de ek bütçe görüşmeleri sırasında memurlara ve emeklilere Temmuz ayında yapılacak olan zam oranını açıkladı. 

Finans 23.06.2022 - 20:37 23.06.2022 - 20:38 Engin Uzunoğlu

TBMM Plan Bütçe Komisyonu’nda Cumhrubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararı ile talep edilen ek bütçe için görüşmelere devam ediliyor. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ek bütçe görüşmeleri sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Özellikle memur ve emekli maaşlarına yapılacak olan Temmuz zammına dair Bakan Nureddin Nebati’nin açıklaması gündem oldu. Türkiye'de memur ve emekli maaşlarına Temmuz ayında yüzde kaç zam yapılacak?

MEMUR VE EMEKLİ MAAŞ ZAMMI ORANI İÇİN NET RAKAM VERDİ!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ek bütçe görüşmeleri sırasında memur ve emekli maaş zamlarına dair çok önemli bir açıklama yaptı. Türkiye’de ekonomi yönetiminin başı olan Bakan Nureddin nebati memur ve emekli maaş zamlarına dair, “Temmuz ayında memurlarımızın ve emeklilerimizin maaşlarına zam yapacağız. Bu zam her yıl yapılıyor ama bu yıl çok daha önemli olduğunun farkındayız. Bu kapsamda hem memurlarımızın hem de emeklilerimizin maaşlarına yüzde 40 zam yapılmasını öngörüyoruz. Memur ve emekli maaşları Temmuz ayında yüzde 40 oranında artacaktır. Bu şekilde vatandaşlarımızın gelirlerinde bir miktar iyileştirme yapılmış olacak.” dedi.

2022'DE EK VERGİ VE VERGİ ARTIŞI OLMAYACAK

Ek bütçe görüşmeleri sırasında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati vergi ile alakalı olarak da konuştu. Devletin vergi planlamasına dair soru sorulan Bakan Nureddin Nebati, “2022 yılı için yeni bir vergi planlaması yapmak gündemimizde asla yok. Vatandaşlarımızdan yeni vergi talep etmeyeceğimiz gibi vergi oranlarında da bir artış düşünmüyoruz. Ek bir vergi yükü ile vatandaşlarımızı karşı karşıya getirmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

MAAŞLAR TEMMUZ AYINDA ZAMLI YATACAK

Temmuz ayında memurların ve emeklilerin maaşlarına yapılacak zam ile alakalı olarak kesin rakamlar belli olmasa da hükümet kanadından son günlerde yüzde 40 zam haberleri gelmeye devam ediyor. AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’un ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati da yaptığı açıklamada memur ve emekli maaşlarına dair yapılacak zam için yüzde 40 oranını telaffuz etti. Memurlar zamlı maaşlarını 15 Temmuz’da emekliler ise zamlı maaşlarını Temmuz ayında maaş ödeme günlerinde alacaklar. 

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@