Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'den Son Dakika Konut Fiyatları Açıklaması!

Son dönemin gündemi en çok meşgul eden konut fiyatları hakkında atılacak adımları konuşmak üzere Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile sektör temsilcileri özel bir toplantıda buluştu.

Emlak Haberleri 16.05.2022 - 16:04 16.05.2022 - 16:08 Gülcan Özer

Birlikten Berekete temasıyla düzenlenen toplantılarda sektör temsilcileri ile bir araya gelen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, bugün konut sektöründe faaliyet gösteren iş insanları ile bir araya geldi. Bakan Nebati düzenlenen toplantının ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile sektörün sorunlarını ve atılacak olan adımları masaya yatırdıklarını söyledi. 

Satılık ve kiralık ev fiyatlarında yaşanan yükseliş son dönemde barınma sorunu olarak kamuoyu gündemini meşgul etmeye devam ederken vatandaşlar yaşanan yükselişe tepki göstermişti. Ortalama konut fiyatı 1 milyon TL barajını aşarken ev sahibi olmak isteyen dar gelirliler kadar kiralık ev arayan vatandaşlar da mağduriyet yaşamış, hem satılık hem de kiralık ev bulmakta zorlanıyordu. 

KONUT SEKTÖRÜNDE YAŞANAN SORUNLAR ÇÖZÜM BULUNACAK MI?

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Birlikten Berekete temasıyla konut sektöründe faaliyet gösteren iş insanlarımız ile bir araya geldik. Hepimizin ortak meselesi olan enflasyonla mücadelede vatandaşlarımızı rahatlatacak adımların atılması hususunda kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdik.

nuredddin nebati konut açıklaması 1

Çözüm alternatifleri üreterek yenilikçi uygulamalar geliştiren, iyi niyetli ve cesur girişimlerde bulunan kurumlarımızı sonuna kadar destekleyeceğimizin altını çizerek stokçuluğa ve fırsatçılığa kesinlikle müsamaha göstermeyeceğimizi ifade ettik" dedi. 

nuredddin nebati konut açıklaması 2

Konut sektörüne yönelik açıklanan konut kredisi destek paketi kapsamında piyasadaki fiyatları mercek altına alacaklarını belirten Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, konu hakkındaki denetimlerini kesintisiz bir şekilde sürdüreceklerini belirterek, fiyat değişimlerini yakından takip ettiklerini bir kere daha vurguladı.

 Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@