Hazineye Ait Tarım Arazileri, Bahçeler Satışa Çıkarıldı, Şehir Şehir Tüm Liste

Türkiye'de tarım alanında atılan adımların ardından bu alan ilgi her geçen gün artıyor. Çiftçilik yapanlar kendi arazilerini büyütmeyi hedeflerken yeni başlayacaklar ise uygun arazi arıyorlar.

Hazineye Ait Tarım Arazileri, Bahçeler Satışa Çıkarıldı, Şehir Şehir Tüm Liste

Türkiye'de tarım alanında atılan adımların ardından bu alan ilgi her geçen gün artıyor. Çiftçilik yapanlar kendi arazilerini büyütmeyi hedeflerken yeni başlayacaklar ise uygun arazi arıyorlar. Bu kapsamda Çevre Bakanlığı ile Tarım Bakanlıklarının bazı özel projeleri var.

Bu projelerin dışında ise bazı kamu kurumlarının arazi satışları da mevcut. Bu satışlar bakanlıklar, bakanlıkların alt birimleri veya belediye başkanlıkları tarafından yayımlanır. Şubat ayının 3. haftası kapsamında yayımlanan ve önümüzdeki günlerde satışı gerçekleştirilecek çok sayıda duyuru bulunuyor.

KAMU KURUMLARINDAN TARIM ARAZİSİ SATIŞLARI

Kamu kurumlarının satışa çıkardıkları araziler genel olarak konut imarlı arsa vasfında olur. Ancak son dönemlerde farklı illerde yer alan bazı kurumlar ile belediye başkanlıkları tarım arazisi satışı için ilanlar yayımladılar. Yayımlanan ilanlar arasında İzmir, Bursa, Eskişehir gibi büyük şehirler yer alıyor. Bu illerin dışında İç Anadolu diğer şehirlerde satılık çok sayıda duyuru bulunuyor.

Satışı yapılacak olan arazilerin kullanım alanları ise çok farklı. Kurumlar topraklarda yapılan analiz sonuçlarını başvuru kılavuzlarında ihaleye katılmak isteyenlere aktarırlar. Kurumların bazıları satışa çıkarılacak arazinin sadece bir kaç ürün uygun olduğunu dururken bazı arazilerde çok sayıda ürün için tarım yapılabileceği ilan edildi.

HANGİ İLLERDE TARIM ARAZİSİ SATIŞI YAPILACAK

Tarım arazisi satışı için arayış içerisinde olan vatandaşlar kurumların kendilerine ait olan ve ihale ile satılacak arazilerini yakından inceleyebilirler. Bizlerde satış işlemleri önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek olan tarım arazisi satışlarını tüm yönleriyle ele aldık. İşte tarım arazisi satışlarına ilişkin güncel liste.

Hazineye Ait Tarım Arazileri, Bahçeler Satışa Çıkarıldı, Şehir Şehir Tüm Liste - Resim 1

Hazineye Ait Tarım Arazileri, Bahçeler Satışa Çıkarıldı, Şehir Şehir Tüm Liste - Resim 2

Hazineye Ait Tarım Arazileri, Bahçeler Satışa Çıkarıldı, Şehir Şehir Tüm Liste - Resim 3

TARIM ARAZİSİ SATIŞ İLANLARINA NASIL VE NEREDEN ULAŞILIR?

Yukarıda tabloda yer alan satış ilanları önümüzdeki haftalarda ihalesi gerçekleştirilecek duyurular. Önümüzdeki hafta başından itibaren bu satış ilanlarına yenileri eklenebilir. Satış ilanlarına dair tüm ayrıntıları incelemek isteyen vatandaşlar başvuru kılavuzlarına kurumların resmi internet sitelerinden ulaşabilir. Örneğin yukarıda İzmir için yayımlanan duyuruya ulaşmak isteyen vatandaşlar Bergama Belediye Başkanlığı'nın web sitesinden duyuruya ulaşabilirler.

Bunun yanında vatandaşlar kendi illerinde satışa çıkarılan gayrimenkuller için İl Milli Emlak Müdürlüklerinin sitelerini de inceleyebilirler. Bunun dışında çeşitli internet sayfaları bu duyuruları toplu halde sunuyorlar. Bu sitelerden bir tanesi de Resmi İlan Portalı. İsteyen vatandaşlar kurumların emlak ve ihale ilgili birimlerinden de detaylı bilgi edinebilirler.

SONRAKİ HABER